• Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    No.: 35

    Auction price: 2.200 CZK (79 €)

    Planned termination: 17. 06. 2020 15:00

    Current price: 2.200 CZK (79 €)

  • Josef Štolovský

    (1879-1936)

    Květiny

    No.: 34

    Auction price: 1.800 CZK (65 €)

    bibliofilie, 8 barevných, signovaných litografií J.V. Štolovského, volné listy v papírovém přebalu, zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (65 €)

    Last auctioneer: ID3**0 History of bids

  • Frans Masereel

    (1889-1972)

    Mein Stundenbuch. 165 Holzschnitte von Frans Masereel

    No.: 33

    Auction price: 1.200 CZK (43 €)

    bibliofilie, 165 dřevorytů F. Masereel, předmluva Thomas Mann, vydal Kurt Wolff Verlag, München 1927, polopl. vazba, 38s. + obr. přílohy, skvrnky na vazbě , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (43 €)

  • Lev Haas

    (1901-1983)

    12 původních litografií z německých koncentračních táborů

    No.: 32

    Auction price: 1.000 CZK (36 €)

    bibliofilie, 11 litografií , 1 list chybí, kreslil Lev Haas, úvod Fr. Halas, komentář k grafickým listům M. Vacík, vydal Svaz osvobozených politických vězňů a potůstalých, Praha 1947, papír pokrčený, při krajích poškozený a zašlý, jeden list oříznutý,obálka chybí , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (36 €)

    Last auctioneer: ID2**1 History of bids

  • Jan Konůpek

    Octavo Uzanne: Strašidla v knihách. Povídky pro bibliofily

    No.: 31

    bibliofilie, frontispis, 6 ilustrací, viněta v titulu a na obálce J. Konůpek, vybral a přeložil M. Novotný,m 26. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal J. Plicka, Praha 1933, ex. 52/75, papír Pannekoek, 70s., polokož. vazba se zlac. ořízkou, ob. vevázána, velmi dobrý stav, Provenance: Antiqu…

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Aus Tagebüchern / Z deníků 1910-1923

    No.: 51

    Auction price: 2.500 CZK (90 €)

    bibliofilie, 8x sign. bar. litografie P. Roučka, vyd. Edition International Grafik, 1987, ex. 49/200 s podpisem a věnováním výtvarníka na tit. listěkarton. desky v obálce, velmi dobrý stav, , studied at The Secondary Technical School of Geodesy and Cartography in Prague, undertook an intership at Ac…

    Current price: 2.500 CZK (90 €)

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Božena Němcová: Babička

    No.: 50

    Auction price: 6.000 CZK (215 €)

    bibliofilie, il. V. Špála, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, 1000 výtisků, pův. brož, 171s., několik uvolněných archů, na zadní straně obálky a posledních třech listech patrná stopa od polití, okraje obálky otřepené, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of F…

    Current price: 6.000 CZK (215 €)

  • Různí autoři

    No.: 49

  • Maxmilián Švabinský

    Prokop Toman - Nový slovník československých výtvarných umělců

    No.: 48

    Auction price: 3.000 CZK (108 €)

    kniha, 27 x 19 cm, 1x sign. litografie M. Švabinský ve frontispise, vyd. Rudolf Ryšavý, Praha, 1936, pův. polokožená vazba, 792s., desky opotřebené obzvlášť na hřbetu knihy jinak velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy…

    Current price: 3.000 CZK (108 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Fr. Hrubín: S orly a se skřivany

    No.: 47

    bibliofilie, 3x suchá jehla a podpis v tiráži Fr. Tichý, vyd. Václav Tomsa, Praha, 1943, ex. 298/300 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, krásný stav, , the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, U…

  • Olga Vychodilová

    J. Seifert: Píseň o Viktorce

    No.: 56

    Auction price: 1.500 CZK (54 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept a ed. značka O. Vychodilová, ed. ÉRA, Z díla Jaroslava Seiferta svazek 41, Pardubice, 1968, tisk leptů P. a M. Dřímalovi, volné listy, ruční papír, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Sklenar and Mikula, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.500 CZK (54 €)

  • Max Švabinský

    Moderní čeští básníci

    No.: 55

    bibliofilie, 10x litografie a podpis na tit. listě M. Švabinský, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1960, volné listy v ob., okraje ob. mírně otřepené,

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Dřevořezy

    No.: 54

    bibliofilie, 11x faksimile dřevořezu P. Gauguina, vyd. Klub přátel výtv. umění, Praha, 1982, volné listy v obálce, ob. při okrajích poškozena,

  • Vladimír Novák

    Různé

    No.: 53

    Auction price: 2.000 CZK (72 €)

    bibliofilie, 8x sign. litografie V. Novák, vyšlo nákladem autora, Praha, 1982, edice postav, ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of A. Paderlik, member of Volne sdruzeni 12/15, Still even late and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 2.000 CZK (72 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    V. Obrtel: Vodotrysk

    No.: 52

    bibliofilie, 3x bar. kombin. techn. J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, 250 výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, , the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cobra (Belgium and France), m…

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Eugen Mirsky

    Okkulte Kunst I.

    No.: 62

    bibliofilie, 24 ilustrací a úv. text E. Mirsky, vyd. B. Kočí, Praha, 1924, brož, okraje obálky mírně potrhané, jinak pěkný stav,

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Fr. Kubišta: Bohumil Kubišta (Monografická studie)

    No.: 61

    Auction price: 8.000 CZK (286 €)

    kniha, vevázaný dřevoryt Prosba (1918, 24,5 x 15,5cm), vyd. S.V.U. Mánes, Brno, 1940, semišová převazba, 151s., výborný stav,

    Current price: 8.000 CZK (286 €)

  • Eugen Nevan

    (1914-1967)

    G. Chenneviére: Maličko hudby vzdálené

    No.: 60

    bibliofilie, 2x sign. lept a úprava E. Nevan, vyd. Kruh krásné literatury, Praha, 1948, nečísl. ex., celkem 350 výtisků na losínu, přel. V. Holan, brož, 26s., obálka v okrajích mírně zažloutlá, velmi dobrý stav, , the disciple of W. Nowak, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar …

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Penelopa

    No.: 59

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu T.F. Šimon, vyd. F. Topič, Praha, 1931, ex. 234/250 na Van Gelderu, pův. brož s ob., 39s., velmi pěkný stav, , the disciple of prof. M. Pirner at the Academy of Fine Arts in Prague, member of Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne and Salon National des …

  • Óndra Łysohorsky

    (1905-1989)

    Spiwajuco piaść

    No.: 58

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Družstevní práce, Praha, 1934, ex. 46/50 na ručním papíře, ob. a úpr. Fr. Muzika, volné listy s ob., velmi dobrý stav,

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Malé radosti

    No.: 57

    kniha s podpisem, podpis s věnováním J. Hrubému L. Kundera, vyd. Zlevněné zboží, ex. 9/200, pův. brož, 125s., na hřbetu poškozená obálka, dobrý stav,

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Alfred Parent: Očistec končí Rájem pozemským

    No.: 78

    Auction price: 4.000 CZK (143 €)

    bibliofilie, 4x dřevoryt (včetně dvoubar. tit. listu) J. Váchal, vyd. Josef Florian, Strážnice na Moravě, 1912, tisk Kryl a Scotti, karton. vazba, 23s., velmi dobrý stav, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 4.000 CZK (143 €)

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    K.H: Mácha: Obraz ze života mého

    No.: 77

    bibliofilie, 4x bar. sign. suchá jehla L. Jandová, vyd. Vladimír Beneš (nakl. Bonaventura), Praha, 2002, ex. 59/100 na ručním papíru firmy Král Předklášteří, svázané listy v obálce, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, , the disciple of Prof. K. Muller, V. Silovsky and V. Tittelbach

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Andrew Lang: Aucassin and Nicolete

    No.: 76

    Auction price: 3.500 CZK (125 €)

    bibliofilie, úprava, ilustrace a podpis v tiráži V. Preissig, vyd. Limited Editions Club, New York, 1931, ex. 14/1500, tištěno na ručním papíře Zanders v Československu, vázal A. Tvrdý, pův. clpl. vazba s obálkou, 77s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Archite…

    Current price: 3.500 CZK (125 €)

  • Jan Dědina

    (1870-1955)

    L´Assiette au Beurre No. 103 (Le Flirt)

    No.: 75

    Auction price: 1.100 CZK (40 €)

    časopis, franc. satir. týdeník s anarch. sklony, obs. ilustrace J. Dědiny, vyd. v Paříži, březen, 1903, nestr., pěkný stav, , the disciple of prof. F. Zenisek, J. V. Myslbek and M. Pirner, member of The Union of Fine Artists

    Current price: 1.100 CZK (40 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Miriam

    No.: 79

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. Fr. Bílek, vyd. Jakub Deml, Jinošov na Moravě, 1916, ex. 51/300, upr. Fr. Kobliha, clpl. převazba, 211s., dobrý stav, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Plzeňsko

    No.: 361

    kolorovaná mědirytina, 47,5 x 54 cm, uprostřed přeložený, mírně zažloutlý papír, při okrajích mírně zašpiněno,

  • Adolf Hitler

    (1889-1945)

    Mein Kampf

    No.: 396

    kniha, 19 x 13 cm, vyd. Zentralverlag der NSDAP, Mnichov, 1940, polokožená vazba se zlacením na hřbetu, 781s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Walter Klemm

    (1883-1957)

    Der Ackermann aus Böhmen

    No.: 94

    bibliofilie, 29 x 20,5 cm, 2x sign. dřevoryt Walter Klemm, text A. Bernt, úprava Otto Kletzl, vyd. Druckerei Gebrüder Stiepel, Reichenberg, 1925, ex. 178/200, pův. clpl. vazba, 91s, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    No.: 114

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, 3 x mědiryt (sign. frontispis, v titulu a příloha), tisk M. Pegrassi, vydal Spolek českých bibliofilů ve spolupráci s nakl. Československý spisovatel, Praha 1955, ex. 20/300, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Sva…

    Current price: 500 CZK (18 €)