• Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Makedonii

    No.: 247958

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:21

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1925-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 18 kreseb, 15 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 225s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, t…

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Starém Srbsku

    No.: 247959

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:22

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, th…

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Benvenuto Cellini

    No.: 247963

    Auction price: 4.800 CZK (192 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:23

    bibliofilie, 30 mědirytin a podpis v tiráži C. Bouda, text v němčině, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, vytiskl Mirro Pegrassi, na ručním papíře, ex. 41/99, poloplátěná vazba se zlaceným reliéfem, desky mírně zašpiněné, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela an…

    Current price: 4.800 CZK (192 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Hájek

    (1913-1993)

    Mezi včerejškem a zítřkem : vývoj socialistického hnutí mezi první a druhou světovou válkou

    No.: 247964

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:24

    kniha, podpis Jiří Hájek, edice  Dějiny práce sv. 3, vydala Práce, Praha 1947,  295 s., brož., ob. v horní části natržená, při krajích pomačkaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Most (básně 1919 - 1921)

    No.: 247966

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:25

    bibliofilie, 1. vydání Nezvalovy prvotiny, dřevoryt za titulem Arnošt Ráž, vydal Kočí, Brno 1922, ed. Zajímavá knihovna,sv. 5, 74 s, původní brož, ob. drobné opotřebení, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Iljič Sidorin

    Ohnisko světového požáru

    No.: 247969

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:26

    brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Viktor Dyk

    (1877-1931)

    Krysař

    No.: 247974

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:27

    bibliofilie, čtyři dřevoryty v přílohách a jeden v titulu, viněty v textu, výzdoba přídeští a úprava Fr. Kysela, vazba do kůže A. Jelínek, vydal Fr. Borový, Praha 1915, 79 s., celokož. vazba se slepotiskem, kůže v rozích a na hřbetu odřená,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hvížďala

    (1941)

    Jak myslet umění - rozhovory s výtvarníky

    No.: 247978

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:28

    kniha, podpisy K. Hvížďala, J. Sozanský, I. Wernisch?, vydala Mladá fronta, Praha 2013, 240s., brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J.John: Knoflík

    No.: 247979

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:29

    bibliofilie, ilustrace a podpis v tiráži C. Bouda, typo V. Ambrosi, Dědictví Komenského, Praha 1932, 18s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 100 CZK (4 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Augusta: Lovci jeskynních medvědů

    No.: 247980

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:30

    kniha, podpis Zdeněk Burian, 10 barev. příloh a 1 rozkládací ilustrace Z. Burian, vydalo Státní pedagogické nakladatelství, Praha 1976, 234s., kartonová vazba, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague…

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alfred Fischel

    (1853-1926)

    Der Panslawismus bis zum Weltkrieg

    No.: 247981

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:31

    kniha, vydal J. G. Cottasche Buchhandlung Nachfolder, Stuttgart und Berlin 1919, 590s., polopl. vazba, odřené desky, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jáchym Topol

    (1962)

    Trnová dívka

    No.: 247982

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:32

    kniha, podpis a věnování J. Topol, vydal Hynek, Praha 1997, 178s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniela Hodrová

    (1946)

    Podobojí

    No.: 247983

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:33

    kniha, podpis D. Hodrové, ob. a ilustrace A. Šimotová, vydalo Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem 1991, 184s., celopl. vazba s ob., ed. Jádra sv.5, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniela Hodrová

    (1946)

    Ztracené děti

    No.: 247984

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:34

    kniha, podpis D. Hodrové, Vydal Hynek, Praha 1997, 384s., kart. vazba s ob., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    R. Svobodová: Pokojný dům

    No.: 247985

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:35

    kniha, podpis v patitulu, ilustrace a návrh vazby A. Kašpar, vydal Česká Grafická Unie, Praha 1921, 61s., celopl. zdobená vazba, kart. pouzdro, na přídeští exlib. dřevorytem výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. M. Pirner at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Charles Baudelaire

    (1821-1867)

    Květy zla

    No.: 247986

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:36

    kniha, vydal Melantrich, Praha 1934, 367s., dobová polokož. vazba, zlac. ořízka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Štěpán

    (1913-1985)

    Vynálezy Bohumila Štěpána

    No.: 247987

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:37

    kniha, koláže a doprovodný text  B. Štěpán, vydal Index, Köln 1973, 96s., původní brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Die Entdeckung der Liebe durch Adam und Eva

    No.: 247988

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:38

    kniha, 169 bar. ilustrací Jean Effel, vydal Eulenspiegel Verlag Berlin, 181s., koženková vazba, původní kart. pouzdro, kolibří formát, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (10 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    V. Fischl: Lyrický zápisník

    No.: 247989

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:39

    kniha, ilustrace, úprava a ob. C. Bouda, 1. vydání, vydal Václav Petr, Praha 1946, 69s., orig. brož, ob. mírně zašlá, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 150 CZK (6 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arthur R. Butz

    (1933)

    The Hoax of the Tewntieth Century

    No.: 247990

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:40

    kniha, studie popírající holokaust za 2. sv. války jako technicky neuskutečnitelný, vydal Historical Review Press, Southam 1977, 315s., brož. ob. běžné opotřebení, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert Lenski

    The Holocaust on Trial - The Cause of Ernst Zundel

    No.: 247991

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:41

    kniha, spis sledující jeden ze soudních procesů s popíračem holokaustu E. Zundelem v Kanadě, vydal Reporter Press, 1990 , 554s., brož., ob. běžné opotřebení, vadou tisku chybějící strany 362-391 jsou nahrazeny vloženými okopírovanými listy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Filip Balek-Brodský

    (1871-1949)

    Šašinec

    No.: 247992

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:42

    kniha, podpis autora, dobové reklamy, vlastním nákladem, Praha 1939, 106s., brož, běžné opotřebení, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Hercegovina

    No.: 247993

    Auction price: 320 CZK (13 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:43

    kniha, autorova mapka v příloze, vytiskl a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1924, 170s., orig. brož,, ed. Obzinových tisků sv. 2, ex. 1018/1100,  skrvny na ob.,hřbet restaurován, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 320 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    K. Čapek: Krakonošova zahrada

    No.: 247995

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:44

    kniha, rané prozaické texty bří Čapků z let 1908-1911, vydal Fr. Borový, Praha 1918, 113s., dobová kart. vazba, ob. vevázána, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Skala

    (1947)

    B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly

    No.: 247996

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:45

    kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anonym

    Pozdrav iz Mostara / Gruss aus Mostar / salutation de Mostar

    No.: 247997

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:46

    album, album 20 hlubotiskových pohledů na hercegovinský Mostar, secesní výzdoba desek,  německé popisky pohlednic, vydáno před rokem 1918, soubor pohlednic sešitý v kartonových deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Helena Čapková: Kolébka

    No.: 248019

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:47

    bibliofilie, obálka, nakl. značka, viněta v titulu a koncové viněty vše linorytem a úprava Josef Čapek, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien, Praha 1922, 70s., pův. brož, edice Aventinum, sv. 48, 2000ex., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in…

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    K. Havlíček Borovský: Satyry : Křest sv. Vladimíra - Tyrolské elegie - Král Lávra

    No.: 248020

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:48

    bibliofilie, linoryty v titulech básní, ob., výzdoba v textu a předmluva E. A. Hruška, vydal Jan Bř. Hůrka, Kr. Vinohrady 192, 87s., orig. brož, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    nahoru a dolů hloubkové básně

    No.: 251034

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:49

    bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobry stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the…

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    R. - J. Moulin Aragon: Jiří Kolář

    No.: 251035

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:50

    bibliofilie, podpis JK na titulu, ilustrace, vyobrazení objektů, koláží, typografických básní, rozhovory a biografie J. Koláře, edice Bibli Opus, vydal Georges Fall, Paříž 1973, brož., 61s., zašpiněná a lehce poškozená vazba , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of Th…

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Facebook

You must login first.