-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe, With a biographical introduction by Henry Kingsley. The Globe Edition.
No.: 123Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vazba s umělecky zdobenou slonovinovou intarzií, viněta na titul. listu, úvod Henry Kingsley obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk C. J. Clay Cambridge, vydal Macmillan and Co., London 1868, zdobená celokožená vazba s intarzovanou slonovinovou destičkou, kosočtvercová destička ze …
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumila Jermářová
Velká vzorná česká kuchařka
No.: 154Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karl Spruner von Merz
(1803-1892)
Atlas antiquus
No.: 152Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Provenance: Antiquarian Dláždě…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Strnad
Zeměpisné náčrty
No.: 148Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
12x kresba, 18 x 25 cm, barevné kresby map historických uzemí Rakousko - Uherského císařství, kresba starého hradu, r. cca 1910, volné listy v obálce, obálka potrahaná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eliška Krásnohorská
(1847-1926)
Šumavský Robinson
No.: 147Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
Begebenheiten eines französischen Schiffsjungenauf einer unbewohnten Insel, oder der zwölfjährige Robinson. Mit Kupfern.
No.: 122Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, německý překlad populární robinsonády dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, druhé vydání, kolorované mědiryty ve frontispisu a na titulu, 4 kolorované mědiryty v přílohách v textu, frakturou v němčině, Trachslerschen Buch- u. Kunsthandlung, Zürich & Leip…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe, des Aelteren wunderbare Schicksale zu Wasser und zu Lande
No.: 121Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva díly v jednom svazku, šest kolorovaných mědirytin podle návrhu Joh. Voltze, tyto motivy použity také k tisku na deskách knihy, ilustrace dřevorytem na titul. listu, první i druhý díl mají samostat. titulní listy, šestnácté nově upravené původní vydání, frakturou v němčině, tisk Oskar Lei…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.
No.: 120Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.
No.: 119Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
André Reuzé
(1885-1949)
Le veritable Robinson Crusoe ou la vie etonnante dAlexandre Selkirk
No.: 145Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, mapka ve frontispisu, 24 vyobrazení v přílohách, barevná ilustrace na obálce, francouzsky, vydal Bernard Grasset Editeur, Paris 1937, 138s., původní brož, na hřbetu odřeniny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eugénie Foa
(1796-1852)
Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.
No.: 144Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
No.: 133Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, 19,5 x 13 cm, převyprávění, poznámky a slovník V. Karsinkin, State Text-book Publishing House, Leningrad 1958, čtvrté vydání, 73 s., brož, anglicky, úvodní stať a poznámky rusky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Běhounek
(1898-1973)
Kniha Robinsonů Osudy slavných trosečníků
No.: 129Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Zd. Burian, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1944, 338 s., plpl. převazba, vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Příběhy Robinsona Crusoe
No.: 118Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vypravuje Albert Vyskočil, ilustrace Fr. Tichý, vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1942, 2. vydání, 197 s., plpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe
No.: 117Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil J. V. Flos, ilustrace O. Cihelka, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1932, 57 s., clpl. vazba, stránky zašpiněné, zašlé, prasklá a zašlá vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Život a podivuhodné příběhy Robinsona Crusoë námořníka z Yorku, jenž žil dvacet osm let...
No.: 116Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vypravuje Miloš Maixner, 30 barevných ilustrací podle náčrtů V. Preissiga, vydala Rodina, Praha 1932, 267 s., clpl. vazba, prasklý hřbet, vazba místy vybledlá, lehce zašpiněná, místy na stránkách skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
No.: 111Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polopl. vazba , 100s., frontispis chybí, desky při krajích odřené, listy místy nečisté, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
No.: 110Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Provena…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
No.: 125Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Zd. Burian, volně vypravuje Josef V. Pleva, předmluva Jarmila Glazarová, úprava Jiří Blažek, vydala Olympia, Praha 1986, 252 s., clpl. převazba, vazba místy lehce odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku
No.: 115Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, překlad Albert Vyskočil, ilustrace a vazba Fr. Tichý, vydala Mladá fronta, Praha 1964, 297 s., clpl. vazba s obálkou, lehce zašpiněná vazba, obálka zašlá, při okrajích poškozená jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
No.: 114Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, edice KOD, vydalo SNDK, Praha 1963, laminátová vazba, 252 s., natržené dvě stránky, na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
No.: 113Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 barvotiskové ilustrace, Freyhoff ´s Verlag, Oranienburg 1887, v němčině, 175 s., polokožená vazba, při okrajích odřená, na papíře skvrny, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one
No.: 109Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, tři díly, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 4 rytiny v přílohách (I. díl), rytina v titul. listu II. dílu, dále frontispis a 3 přílohy (II. díl), rytina v titul. listu III. dílu a frontispis ilustrujících Robinsonovy příhody od různýc…
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Franz Xaver Geiger
(1749-1841)
Der neue Robinson, oder Seefahrten und Schicksale eines Deutschen : Eine angenehme und lehrreiche Erzählung für den gemeinen Mann
No.: 107Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, bavorský katolický spisovatel F.X. Geiger přepracoval Campeho Robinsona mladšího pro obecný lid, frontispis s rytinou Robinsona na ostrově a 8 ilustračních rytin v příloze, drobné viněty, dekorat. linky, kustody, německý text frakturou, vydal Johann Baptist Merz, Augsburg 1794, polokož. vazba…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Dobrodružné příběhy jinocha na pustém ostrově
No.: 102Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil Jos. Hrbek, barev. frontispis, 1 barev. příloha a 1 ilustrace v textu + pérové v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest v závěru, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1946, 216 s., plpl. vazba, hřbet lehce poškozený a zkosený, odřené desky, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Jeho život a podivuhodné příhody
No.: 101Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravila a přeložila B. Hloušková, 2 barev. frontispis + pérové kresby v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest, obsahuje I. a II. díl, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1933, 175 s., clpl. vazba, praský hřbet, lehce zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Robinson Crusoe
No.: 112Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 32,5 x 22 cm, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, Praha 1957, 16 s. (nestr.), v němčině, lehce odřený hřbet a při okrajích lehce poškozeno, chybí celofán, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member o…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Paul Ferrard
Les Aventures de Robinson Crusoé
No.: 108Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
No.: 106Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
No.: 105Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, 3 barvotiskové ilustrace F. Schneider, v němčině, vydal Richard Gahl Verlag, Berlin cca 1910, 116 s., plpl. vazba, desky při okrajích odřené, poškozené, prasklá vazba, zažloutlé listy , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED