Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Joseph Ignatz Claus (Rare books auction (211th auction))
(1691-1775)
Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes
No.: 164Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Benignus Kybler (Rare books auction (211th auction))
(1612-1675)
Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck
No.: 163Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 31 x 20 cm, Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck Anderer Theil. Auß dem Alt- und Neuen Testament zu einem behülfflichen Vorrath allerhand Predigen So wol für Sonntäg als andere Fest/ Vilfältig außgedeutet und fürgetragen von P. Benigno Kybler der Gesellschaft JESU Priester. Nit weniger…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
George Gordon Byron (Rare books auction (211th auction))
(1788-1824)
Childe Haroldova pouť
No.: 162Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 14 x 10,5 cm, první české vydání, překl. Eliška Krásnohorská, vyd. Fr. Šimáček, edice: Kabinetní knihovna, sv. č. 48, Praha, 1890, pův. clpl. vazba, 245s.,otlučené rohy, vazba místy opotřebena, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Mánes (Rare books auction (211th auction))
(1820-1871)
A. J. Vrťátko: Perly české
No.: 161Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hans Christian Andersen (Rare books auction (211th auction))
(1805-1975)
Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena
No.: 160Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Jaromír Erben (Rare books auction (211th auction))
(1811-1870)
Prostonárodní české písně a říkadla
No.: 159Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17 cm, vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav, …
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová (Rare books auction (211th auction))
(1820-1862)
Pohorská vesnice
No.: 158Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová (Rare books auction (211th auction))
(1820-1862)
V zámku a v podzámčí
No.: 157Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: An…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová (Rare books auction (211th auction))
(1820-1862)
Babička
No.: 156Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 11,5 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1870, edice: Národní bibliotéka (4.), Sebrané spisy Boženy Němcové (2.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 275s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová (Rare books auction (211th auction))
(1820-1862)
Národní Báchorky a pověsti
No.: 155Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, první a druhý díl v jednom svazku, vyd. I. L. Kober, Praha, 1880, clpl. nakl. vazba s ornamentální ražbou a zlacením, A. Lachník, Dílna knihařská, Olomouc, 315+361s., velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumila Jermářová (Rare books auction (211th auction))
Velká vzorná česká kuchařka
No.: 154Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hermann August Julius Voellger (Rare books auction (211th auction))
(1855-1930)
Berner Bauten
No.: 153Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karl Spruner von Merz (Rare books auction (211th auction))
(1803-1892)
Atlas antiquus
No.: 152Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Provenance: Antiquarian Dláždě…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Adam z Veleslavína (Rare books auction (211th auction))
(1546-1599)
Kalendař Hystorycky. Krátké a Summownj poznamenánj wssechněch dnůw gednohokaždého Měsýce, přes celý rok…
No.: 151Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 19 cm, upravené vydání z roku 1590, chybí pův. titulní list, je nahrazen dobovou ručně psanou kopií v černé a červené barvě, kresbou tuší nahrazeny obrazové přílohy českého lva a erbů včetně erbu Prahy, z úvodu zachovány ručně dopsané první dvě strany a několik vět v závěru, chybí celá č…
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vincenc Morstadt (Rare books auction (211th auction))
(1802-1875)
Hyllos: Národní časopis
No.: 150Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 19 cm, 18x mědiryt, 6x značeno V. Morstadt, vyd. K. E. Reinold, rediguje J. Hýbl, Praha, 1820, 12 čísel týdeníku, 5. července až 20. září 1820, vyobrazení: farní chrám v Plzni, Teplice, Hradiště v Teplicích, Dobronská hora u Teplic, Kouřim, jeskyně sv. Prokopa, Šárka u Prahy, Staroměstsk…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Línek (Rare books auction (211th auction))
(1792-1881)
Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let a původné vzdělání a vypravování od Jana Jakuba Ryby
No.: 149Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, kniha, 21 x 17 cm, ručně psaný text, nákresy notových zápisů, nejspíše před rokem 1874, opis knihy vydané u K. V. Enderse, 1817, Praha, přípis na první stránce: tuto knihu opsal učitel Karla Havlíčka Borovského Antonín Línek, odpočívá na hlineckém hřbitově blíže kříže - nedaleko kostela, 6 …
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Strnad (Rare books auction (211th auction))
Zeměpisné náčrty
No.: 148Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
12x kresba, 18 x 25 cm, barevné kresby map historických uzemí Rakousko - Uherského císařství, kresba starého hradu, r. cca 1910, volné listy v obálce, obálka potrahaná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eliška Krásnohorská (Rare books auction (211th auction))
(1847-1926)
Šumavský Robinson
No.: 147Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe (Rare books auction (211th auction))
(1746-1818)
Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn
No.: 146Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
André Reuzé (Rare books auction (211th auction))
(1885-1949)
Le veritable Robinson Crusoe ou la vie etonnante dAlexandre Selkirk
No.: 145Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, mapka ve frontispisu, 24 vyobrazení v přílohách, barevná ilustrace na obálce, francouzsky, vydal Bernard Grasset Editeur, Paris 1937, 138s., původní brož, na hřbetu odřeniny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eugénie Foa (Rare books auction (211th auction))
(1796-1852)
Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.
No.: 144Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe) (Rare books auction (211th auction))
(1660-1731)
Robinzon-Kruzo. Udiviteľnyja priključenija, razskazannyja im samim. Roman v dvuch častjach. S risunkami Pedžeta.
No.: 143Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ruské předrevoluční vydání, překlad z angličtiny L.A. Murachinoj, za titulem portrét a životopisná stať o D. Defoe, xylografické ilustrace W. Pageta v textu, rusky, azbuka, vydala Tipografija Tovariščestva I. D. Sytina, Moskva 1900, dobová polokož. vazba, zlac. výzdoba hřbetu, 223 + 211 s., h…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Josef Andrlík (Rare books auction (211th auction))
(1852-1939)
Robinsonka : příhody dívky na opuštěném ostrově
No.: 142Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, české mládeži napsal F.J. Andrlík, barev. frontispis, 3 čb. ilustrace Věnc. Černý, ornament. viněty v úvodu kapitol, drobné závěr. viněty, iniciály, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1893, 167s., novodobá polopl. vazba s barvotiskovou obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Provenance: Anti…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe) (Rare books auction (211th auction))
(1660-1731)
The Life and Strange Surprising Adventure of Robinson Crusoe, of York, Mariner, as Related By Himself. Embellished with Plates and Designs by Noel Pocock.
No.: 141Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, výpravné vydání, 24 barevných ilustrací na zvláštních přílohách Noel Pocock, dvoubarev. titulní list, vydal Henry Frowde and Hodder & Stoughton, London 1910, celoplátěná vazba s motivem stop v písku, zlacená ořízka, tištěno na silném papíře, 352 s., lehce pomačkáné okraje desek, lehce zašp…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe (Rare books auction (211th auction))
(1746-1818)
Robinson Crusoe
No.: 140Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, barvotiskové ilustrace F. Schneider ve frontispisu, dvě v přílohách, viněta v titulu a v závěru, německy, frakturou, vydal Tietz? Verlag, Berlin cca 1890, 116 s., plpl. vazba s reliéfní kresbou a v rámeček vlepenou barvotiskovou ilustrací, desky naprasklé a př…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe (Rare books auction (211th auction))
(1746-1818)
Robinson. Ein Buch für alle Kinder.
No.: 139Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přepracováno profesorkou L. Bernhardi, 3 barvotiskové ilustrace podle kreseb Ränickeho a Pasedacha (v titulu uvedeno 5 il.), německy, úvodní viněta, iniciály, frakturou, vydal E. Bartels, Weißensee-Berlin 1910, 204 s., plpl. vazba, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav , Provenance: A…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe) (Rare books auction (211th auction))
(1660-1731)
Robinson Krusoe. S pěti obrázky.
No.: 138Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež vzdělal Jaroslav Tvrdý, 5 barvotiskových ilustrací v přílohách monogram. K.Z. a barvotisková ob. lepená na deskách, ornamentální viněty v úvodu kapitol, drobné závěrečné viněty, iniciály, vydal Alois Hynek, Praha okolo 1890, 128s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, desky při okrají…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe (Rare books auction (211th auction))
(1746-1818)
Povídky z Robinsona a Strýce Toma
No.: 137Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Robinsona podle J. Campe zpracoval Fr. Věrný a Chaloupku strýčka Toma upravil Č. Stránický, 6 barvotiskových ilustrací v přílohách (2 Robinson a 4 Strýc Tom) a barvotisková ob. na deskách, nakladatel neuveden (Alois Hynek?), rok vydání okolo 1890, 86 + 72s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, d…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu (Rare books auction (211th auction))
(1760-1825)
Le Robinson de Douze Ans, Histoire intéressante dun Jeune Mousse français abandonnée dans une Ile déserte
No.: 136Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe) (Rare books auction (211th auction))
(1660-1731)
Aventures de Robinson Crusoé. Album pour les enfants avec de nombreuses illustrations par J.-J. Grandville et des chromolithographies de L. Nehlig
No.: 135Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a 6 barev. celostr. příloh L. Nehlig, množství xylografických ilustrací v textu J.-J. Granville, francouzsky antikvou, tisk Hemmerlé, vydal Librairie Garnier Fréres, Paris kol. 1920, novější celopl. vazba s nalepenou obálkou, 92s., listy zažloutlé, několik při krajích natržených, obá…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED