• Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Píseň o chrámu

    No.: 874

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:00

    5x litografie, 38 x 28 cm, značeno v desce, původně 6 litografií tiskl Fr. Tocl, jedna chybí, drobné skvrny na přebalu, the disciple of prof. J. Loukota and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. Matejcek and J. Mukarovsky at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Barry: Děd

    No.: 875

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:01

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Marie Marešová

    (1924-2000)

    V. Říha: Růženec

    No.: 876

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:02

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Různí autoři

    Bezručovské motivy

    No.: 877

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:03

    12x linoryt, 1985, 19 x 12,9 až 11,5 x 8 cm, 10x signováno, Album opavských výtvarníků na bezručovské motivy. F. Černý, S. Havlík, D. Hrudníková, L. Kačírková, M. Kačírek, L. Marková, M. Mrázková, H. Nováková, J. Škarohlídová, Z. Tázlarová, M. Teršová, D. Urbaník, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Různí autoři

    Polní práce, Spánek, Polední odpočínek, Pradleny

    No.: 878

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:04

    3x litografie, 1x linoryt, 1935, 26,6 x 39; 25,4 x 36,4 cm, Umělecká beseda svým členům na rok 1935, 4 grafiky: V. Sedláček, B. Vaníček, O. Kerhart, A. Moravec, text F. Skácelík, natržený přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    No.: 879

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:05

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Otto Matoušek

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    No.: 880

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:06

    bibliofilie s pěti litografiemi, 1934, 30,5 x 20,5 cm, 196, Moravská Ostrava 1934, počet stran 27, volné listy v kartonovém obalu, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague, …

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Karel Minář

    (1901-1973)

    Starohanácké písně

    No.: 881

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:07

    bibliofilie, 1929, 6,2 x 3,6 - 17,9 x 11,8 cm, sign. LD Karel Minář, Starohanácké písně Jana Kužníka z Muzy moravské vydané 1813 Tomáše Fryčajem se třemi dřevoryty Karla Mináře (z toho jeden na obálce), Kroměříž 1929, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M.…

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    No.: 882

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:08

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    No.: 883

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:09

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Pra…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    No.: 884

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:10

    bibliofilie, 1926, 22 x 14,5 cm, knihovna Tyršův odkaz, typograficky upravil a vazbu navrhl Karel Dyrynk, číslo výtisku 261, původní brožovaná vazba, zachovalý stav, některé listky uvolněny, pošpiněná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    No.: 885

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:11

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    No.: 886

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:12

    kniha, 20 x 13,5 cm, knihovna Literárního kroužku sv. III., Chicago, Literární kroužek, 1911, vazba původní, brožovaná, 111 stran, restaurováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    No.: 887

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:13

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    No.: 888

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:14

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Cyril Bouda

    Květná neděle - Marie Majerová

    No.: 889

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:15

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    No.: 890

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:16

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    No.: 891

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:17

    bibliofilie, 18 x 11,5 cm, 1x sign. akvatitnta J. Stretti-Zamponi, vyd. K. reichel, Praha, 1928, podpis J. Rokyty na titl. straně, ex. 72/180, pův. pergamenová vazba, 73s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    No.: 892

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:18

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    No.: 893

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:19

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    No.: 894

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:20

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 154/200, šitá brož. s přebalem , lehce povolná šitá vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at T…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    No.: 895

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:21

    bibliofilie, 20 x 15 cm, 1x čísl. sign. lept, vyd. arch. Fr. Tichý jako soukromý tisk, Hradec Králové, 1929, podpis I. Herrmann, ex. 55/100, šitá vazba v ob., 20s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    No.: 896

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:22

    volné listy, 30 x 20 cm, 1x sign. Litografie J. Bauch, vyd. Praha, 1976, ruční papír z V. Losin, ex. ?/30, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at The Acad…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    No.: 897

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:23

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 4x litografie F. Kaláb, vyd. jako soukromý tisk r. 1935, Břeclav, volné dvojlisty v obálce, 59s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Benda and O.Nejedly, member of The Group of Fine Artists in Brno, The Manes Association of Fine Ar…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    No.: 898

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:24

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x suchá jehla tištěná z orig. desky M. Švabinský, vydal Kladenský lis, 1979, podpis L. Páleníček, složky volně vložené do obálky, 12s, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts …

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Karel Svolinský

    Dr. Edvard Beneš - Soudobá Francie

    No.: 899

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:25

    bibliofilie, 25 x 19,5 cm, 1x dřevoryt K. Svolinský, soukromý tisk, Přerov, 1937, volné složky v papírové obálce, 51s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorar…

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Sedmero básní Antonína Trýba

    No.: 900

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:26

    bibliofilie, 27,5 x 20 cm, dřevoryty P. Dillinger, Hollar, Praha, 1937, 4x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner and Max Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Ámos Komenský

    No.: 901

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:27

    bibliofilie, 33 x 23 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1970, ex:172/200, 2x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Blahoslav

    No.: 902

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:28

    bibliofilie, 33,5 x 23,5 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1971, ex: 13/200, 2x volný dvojlist v clpl. deskách velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    No.: 903

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 27. 11. 2020 08:29

    volné listy, 20 x 13 cm, 7x dřevoryt J. Váchal, vyd. Václav Pour, Praha, 1945, přel. T. Vodička, volné listy v pap. obálce, 123s., obálka opotřebena, na spodní části hřbetu natřena, stránky ve velmi dobrém stavu, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent me…

    Current price: 300 CZK (12 €)