Ludvík Kuba

(1863-1956)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Jablka na talíři

    No.: 44

    Auction price: 50.000 CZK (2.000 €)

    Planned termination: 10. 12. 2020 15:00

    olej, karton, 1935, 23 x 37 (25 x 41) cm, sign. PD L Kuba 1935, zlacený rám, Český folklorista, spisovatel a malíř Ludvík Kuba nejprve studoval varhanickou školu a později učitelský ústav v Kutné Hoře, kde začal se svými prvními skicami a malbami zákoutí starého města. U Karla Liebschera si doplnil …

    Current price: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Bosně a Hercegovině

    No.: 469

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, podpis na tit. listě L. Kuba, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, pův. clpl vazba, 232s., výborný stav, , the disciple of prof. M. Pirner

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Lid slovanských zemí v obrazech

    No.: 246592

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 16. 12. 2020 15:02

    kniha, podpis L. Kuby na patitulu, katalog výstavy k 90. narozeninám v Mánesu, úprava Fr. Hudeček, vydal ČSVU a Národní muzeum, Praha 1953, 64s., brož., ob. při krajích drobně poškozená a lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Makedonii

    No.: 247958

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:21

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1925-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 18 kreseb, 15 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 225s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, t…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Starém Srbsku

    No.: 247959

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 17. 12. 2020 14:22

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, th…

    Current price: 1.200 CZK (48 €)