Bohumil Ullrych
(1893-1948)Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův salon, zastoupen na výstavě 1973 – Praha (České malířství, Mánes). V díle B. Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konservativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu.
Bohumil Ullrych
Girl with tray
No.: 127Auction price: 8.500 CZK (355 €)
AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00
oil, canvas, 1932, 82 x 65 cm, sign. on reverse B. Ullrych 1932, framed,
Current price: 8.500 CZK (355 €)
Bohumil Ullrych
U vody
No.: 949Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 09. 2022 15:23
tempera, karton, 1934, 21 x 27 cm, sign. LD B Ullrych 34, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
Bohumil Ullrych
Koupání
No.: 948Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 09. 2022 15:22
olej, karton, 23 x 30 cm, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná,
Last auctioneer: ID8**6 History of bids