Interruption III
akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně jako minimalisté v době 60. a 70. let se Švehla uchýlil k východní filozofii, konkrétní a předmětné je v jeho tvorbě ponecháno barvě, ve které je obsažen veškerý smysl obrazu. Barevné elementy jeho maleb jsou oproti minimalistům často podrobeny dekonstrukci a mohou tak odkazovat i k digitálnímu prostředí. Nabízené dílo Interruption III je typickou Švehlovou kompozicí, specifickou svým exaktním provedením a autorem nastoleným řádem
ID: 282043
Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:50
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK