Poslední anděl
olej, plátno, 2023, 100 x 80 cm, sign. PD Besta, Studium započal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, ale posléze přešel na Akademii výtvarných umění v Praze. Na AVU nejdříve studoval v ateliéru restaurátorství u prof. Ballardiniho a ve třetím ročníku studia přešel do ateliéru malby k prof. Smetanovi, kde zůstal až do konce studia. V roce 2001 získal cenu za malbu na Mezinárodním bienále současného umění ve Florencii. Bestovo dílo má vztah k figurální malbě, její elementy nacházíme napříč jeho malbami i kresbami, ale finální díla vytváří spíše dojem abstraktního prostředí. Jeho tvorba byla v minulosti orientována zejména na krajinu, konkrétně prostředí jižních Čech, které ho uchvátilo, a to především ve spojení s lidskými elementy. V posledních letech se jeho zájmem staly spíše vztahy lidské, zkoumání témat intimity, vzájemné blízkosti i vzdálenosti
žák prof. J. Smetany a V. Pospíšila na AVU v Praze
ID: 281980
Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:47
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK