Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Vrby (Ex Libris Z knih M. Helceleta)
dřevoryt, 5,9 x 4,3 cm, značeno v desce LD VF., lehce zažloutlý papír, u pravého okraje papíru šedá šmouha
Antiqari.at Radhošťská
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 269973
Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 03. 2023 21:08
Aktuální cena: 90 CZK (4 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu