Zdeněk Zálešák (1936)
Studoval na Škole bytové tvorby v Praze (1951-1955). V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozic s ženskými akty. Obsahově jeho díla vyjadřují určitou myšlenkovou náplň, snovou sestavu věcných námětových prvků, ne příliš vzdálenou vizím surrealistů. Vyslovuje se k otázkám lidské existence, mezilidských vztahů a spojení člověka s přírodou. Fotografuje, snímky zasahuje do volné a užité fotografie, spolupracuje s V. Sirůčkem. Kromě volné grafiky se zabývá užitou grafikou, grafickým designem, plakátovou tvorbou, pracemi pro architekturu a výstavnictvím doma i v zahraničí.
Denisa
olej, plátno, 2010, 100 x 120 cm, sign. PD Z. Zálešák 2010, rám
studium na VŠUP v Praze
ID: 280203
Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 21. 05. 2024 18:40
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)