Anděl
kombinovaná technika, koláž, 2000, 58,7 x 41,5 cm, sign. zezadu V. Janoušková, rám, Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb, což je charakteristické i pro nabízené dílo s názvem Anděl. Na počátku 70. let v jejích dílech kulminovala tvorba soch kombinujících především bílé, modré a červené smalty. Autorka patří mezi hlavní představitele Nové figurace 60. a 70. let a nejvýznamnější české umělkyně 20. století. Spolu s dalšími výraznými umělkyněmi jako např. Adrienou Šimotovou a Alenou Kučerovou působily v legendární umělecké skupině UB 12
ID: 281940
Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:07
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK