Anna Endrštová 1963 (129 kreseb)
kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír, 1963, 22,5 x 17,5 cm, sign. vše Kamil Lhoták 63, Kresebný́ deník, který́ si Kamil Lhoták vedl během roku 1963 zachycuje 134 dní v roce Aničky Endrštové, jeho tehdejší přítelkyně. Jedná se převážně o intimní́ scény z každodenního života, zachycené při svlékání, oblékání, koupeli apod. Kamil lhoták, jenž sám v dětství́ prodělal obrnu, jejíž následky si nesl po celý život, tíhnul k ženám, které byly tělesně handicapované. Ať, už to byla právě jednoruká Anička či podobně postižená Manka, známá z děl Kamila Lhotáka jako dcera velkoměsta. V souboru chybí 6 kreseb s čísly 5, 36, 65, 70, 72, 73. Prvních 6 kreseb je při kraji natrženo v místě kroužkové vazby
člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
ID: 281950
Vyvolávací cena: 260.000 CZK (10.834 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:17
Aktuální cena: 260.000 CZK (10.834 €)
Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK