Jan Zrzavý (1890-1977)

Neptun s Najádami

pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz je dokumentován na fotografii v malířově ateliéru z r. 1968 na horní části malířského stojanu za sedícím Janem Zrzavým. Na další (barevné) fotografii je vlevo dole za sedícím malířem motivem obdobná možná finální varianta Neptuna, obě fotografie Pavla Váchy jsou reprodukované v monografii Jan Zrzavý (J. Orlíková, K. Srp - Academia 2003)

Provenience: vystaveno v Galerii Moderna v roce 2014 - 2015

ID: 281955

Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:22

Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK