Václav Zykmund (1914-1984)

May night

oil, canvas, 1944, 46 x 35 cm, sign. lower/left V. Zykmund 44, frame

Exposed: Václav Zykmund, Obrazy a kresby z let 1941 – 1946, Brno, Mansarda 1946, číslo katalogu 13; Skupinová výstava Skupiny RA 1988 – 89 – GHMP, Oblastní galerie výtvarného umění v Roudnici nad Labem, Krajská galerie v Hradci Králové, Horácká galerie výtvarného umění v Novém Městě na Moravě, Oblastní galerie výtvarného umění v Gottwaldově, číslo katalogu 355, Topičův salon v Praze, 40. léta

Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)

Literature: uvedeno v Marie Mžyková, Václav Zykmund, Olomouc 1992, v sekci výběr z malířského díla, str. 16 uvedeno v Skupina RA, katalog ke skupinové výstavě 1988, v sekci vystavených děl, str. 156

ID: 281957

Auction price: 720.000 CZK (30.000 €)

Planned termination: 11. 07. 2024 17:24

Current price: 720.000 CZK (30.000 €)

Estimate: 850 000 - 950 000 CZK