Ivan Ouhel (1945-2021)

Geometrie a světlo IV.

olej, plátno, 2012, 150 x 130 cm, sign. PD I. Ouhel 2012, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 12/15 a Umělecké besedy. Jeho tvorba je ceněná především pro svou koloristickou citlivost skloubenou s expresivně modelovaným rukopisem. Tyto rysy jsou přítomné i v nabízené položce reprezentující autorovo zralé tvůrčí období

Provenience: Sbírka Galerie Gema, Soukromá sbírka Praha

ID: 281978

Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:45

Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)

Odhadní cena: 200 000 - 250 000 CZK