Zbyněk Havlín (1976)

Příběh v kůře

akryl, plátno, zlato, 2023, 50 x 60 cm, sign. vzadu Havlín, Zbyněk Havlín absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde se zpočátku věnoval studiu klasických technik, od nichž během studia přešel k intermediálnímu způsobu uvažování a školu absolvoval v ateliéru prof. Milana Knížáka. V posledních letech se nejvýrazněji věnuje malbě krajin, pro které nalezl specifickou lyricky laděnou poetiku. Maluje alla prima, často nechává volně stékat nastříkané partie, které střídá s detaily vyjádřenými konkrétními tahy štětcem. Ve svém expresivním barevně výrazném malířském gestu zaznamenává vnitřní pocity a vzpomínky z vlastního prožívání nekonečných variací přírodních struktur a událostí

ID: 281981

Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:48

Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK