Kolumbárium mystické
akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růžička 2010, Studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chada. Aleš Růžička se tématem kolumbárií zabýval delší dobu. Kolumbárium jako místo kde se člověk zastaví, věnuje aspoň chvíli památce na zesnulé. Téma pomíjivosti života a melancholie, je přesto přese všechno protkané nadějí, hloubkou a klidem, jak je to ostatně pro Růžičkovu tvorbu obvyklé
ID: 281982
Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:49
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK