Schoulená ve snu
olej, plátno, 1992, 90 x 115 cm, sign. PD Krejča 92, rám, Aleš Krejča zaujímá přední místo mezi představiteli fantazijního realismu v českém výtvarném umění. Jako žák Františka Muziky vychází především ze surrealistických forem. Jeho tvorba je hluboce zakořeněna ve starší kulturní tradici, zejména manýrismu a baroku. Klíčovým motivem prostupující Krejčovo dílo je labyrint, motiv blízký zejména manýristům. Zachycuje v něm složitost a spletitost světa v jeho nekonečné kráse. Krejčovy obrazy představují transcendentní svět nadčasových mýtů a existenciálních významů, mírně zkrakelováno
žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, člen UVU a Nového sdružení pražských umělců
ID: 281984
Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:51
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK