Alena Anderlová (1977)

Proměna

olej, plátno, 100 x 70 cm, sign. zezadu Anderlová, Absolventka pražské AVU, kde studovala v ateliérech Michaela Rittsteina a Antonína Střížka. Autorka se svou tvorbou hlásí k figurativní linii současné malby. V jejím podání dochází v dílech k jistým konfrontacím či střetávání různorodých světů. Povětšinou se jedná o světy lidské a zvířecí, případně světy odlišných kultur. Důležitou roli v jejích dílech hraje rovněž světlo a barva. Světlo je většinou zastoupeno v podobě neonu. Autorka záměrně zaostřuje na důležité části obrazu, a ty zbylé zůstávají neurčité, zahalené tajemstvím, jako je tomu u díla Proměna, jež symbolicky zmiňuje narativ díla Franze Kafky, s jehož portrétem v rámci obrazu pracuje.

absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

ID: 281985

Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:52

Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK