Michal Burget (1975)

Tábor na ostrově

olej, plátno, 2023, 60 x 60 cm, sign. LD M Burget 23, lišta, Absolvoval studium na pražské AVU, kde působil v ateliérech grafika I. u J. Lindovského, malba I. u J. Sopka a v ateliéru klasických malířských technik u Z. Berana. Autor je malířem a grafikem, který se dlouhodobě zabývá krajinomalbou, kdy mu jsou vzorem zejména české kraje a imaginární prostředí. Zajímá ho především vztah člověka a krajiny, je pro něj tedy specifický drobnopisný rukopis, nadpřirozená barevnost a občasná lidská složka, která je však většinou podmíněna monumentálností obklopující krajiny. Vedle přírodního prostředí se autor v minulosti inspiroval rovněž surrealismem, což vysvětluje jeho figurální i městské výjevy, které jsou kladené do nezvyklých situací a působí tak, jako kdyby byly vytrženy ze snu

ID: 281994

Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:01

Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK