Albín Brunovský (1935-1997)

Bella Italia III

lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil roku 1961, tedy v době, kdy se také v díle jeho učitele začaly objevovat imaginativní a fantazijní náměty. V letech 1970-90 byl profesorem na VŠVU v Bratislavě. Brunovský patřil k nejvýznamnějším slovenským umělcům. Je osobitým představitelem fantazijního realismu (někdy označovaného jako druhá surrealistická vlna), založeného na dokonalé kresbě a obsahujícího filosofické a etické poselství. Autor bývalých československých bankovek a řady ilustrací děl klasické literatury

Literatura: Albín Brunovský: Kompletné grafické dielo, str. 93

studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

ID: 282008

Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:15

Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK