Jiří Šalamoun (1935-2002)

Únos

litografie, 1984, 67,5 x 42,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 84, rám, č. 69/75, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvorbě se věnoval grafice, ilustraci, kresleným filmům a filmovým plakátům. Jeho osobitý styl je nezaměnitelný. V jeho specifické stylizaci se často objevují výrazné barevné plochy doplněné o černou linku a občasný text, tak je tomu i v případě nabízeného díla s názvem Únos s tématikou pohádkových motivů

ID: 282011

Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:18

Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK