Kamil Lhoták (1912-1990)

Menhir

litografie, 1980, 47 x 64 cm, sign. PD Kamil Lhoták 80, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Paříž, kterou Lhoták navštívil v roce 1938, se stala jeho trvalou inspirací. V duchu Skupiny 42 akcentuje v tomto období především civilizační motivy, městské periferie a předměstí

Literatura: soupis grafického díla, str. 369, č. G450

člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

ID: 282012

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:19

Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK