lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně se projevuje také poučení japonským uměním, se kterým se seznámil přímo na ostrovech země vycházejícího slunce. Šimonův zájem o městské náměty vrcholí pak v tvorbě zaměřené na výjevy z Paříže, New Yorku a Prahy
Provenience: z fondu České spořitelny Prostějov,
Literatura: A. Novák: Kronika Grafického díla T.F. Šimona, Hollar, č. N 325
ID: 282027
Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:34
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK