Egisto Lancerotto (1847-1916)

Italka

olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Molmenti. Egisto se zpočátku věnoval figurativní malbě, aby se později přesunul k velkým historickým kostýmním malbám. Malíř s porozuměním zachycoval benátské pouliční scény, dělníky, poslíčky, gondoliéry, chuďase, starého kuřáka, mladou prostitutku.. S bystrým a pronikavým postřehem zobrazoval jejich vášně, instinkty a touhy, jak je vidno i na nabízeném portrétu mladé Italky. K hlavním dílům Egista Lancerotta patří: Ballo di nozze, vystaveno v r. 1887 v Benátkách. Delusione, vyslán na Salon of Paris, avšak ztracen po cestě; Le regate at Venice; Due Popolani ai Giardini; La festa degli sposi; Scuola di pittura; Da Mestre at Venice exhibited in 1881; Mezza festa ; Breve respiro; Barcaiolo, exhibited at Turin in 1880; A pié d un ponte; LAlbo, exhibited at Milan in 1881; Esposizione artistica; Loto della pollastra; Capitolo primo, exhibited at Rome in 1883; La Zingara; Preparativi for the notte del Redentore at Venice, sent to the Exhibition of Milan of 1884; Assedio di Florence; Convegno, exhibited at Turin; After the dispute ; Fiori di maggio; and Monte Rosa. Lancerotto zemřel v Benátkách v roce 1916.

ID: 282031

Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:38

Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK