Michal Singer (1959)
studium na FF UK v Praze; malíř; je ilustrátorem, malířem, básníkem a hudebníkem; od 1993 se věnuje volné tvorbě; maloval krajinářská zátiší z periferie, velké formáty s náměty, které reagují na reklamní média metropole, od počátku 90. let emotivní obrazy velkoměsta; zobrazuje privátní i sociální témata; obrazy jsou výrazně barevné, barvu používá ve funkci znaku nebo symbolu; nejdůležitějším výrazovým prostředkem zůstává kresba, vazba na skutečnost, v podstatě realistické zpodobnění; malby chápe jako symboly, vkládá do nich hluboké významy, filosofické podtexty; stále zobrazuje postavy, některé s autoportrétními rysy; malbu ovlivnil civilismus a práce členů Skupiny 42; práce jsou spontánní a blíží se k práci mladých writerů, podepisuje je signaturou Sígr; je v neustálém kontaktu s mladými i hudbou, klubovou scénou a podobně; patří k zakladatelům týdeníku Respekt, působil v časopise jako grafik a výtvarný redaktor; vydal knihu Co jsem viděl, co jsem slyšel, kde jsem byl! (M. Šimáček, 1997), 1999 vydal knižně své kresby, 2001 v nakladatelství Argo knihu básní Shell - námořnická trilogie s vlastními litografiemi
Abstraktní figury
akryl, papír, 1995, 20,6 x 27 cm, sign. PD Singer 1995, rám
Antiqari.at Radhošťská
studium na FF UK v Praze
ID: 103
Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 03. 2023 15:00
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)