Igor Grimmich (1979)

Komise VI

akryl, plátno, 2020, 50 x 60 cm, sign. PD GRIMMICH 20, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova ateliéru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je sama o sobě součástí děje. "Grimmichovým tvůrčím kontrastem je samotný přístup k zobrazení. Grimmich je na jedné straně ote-vřený k experimentům, chybám a nedodělkům, aby na straně druhé ještě znatelněji ztvrdil svoji řemeslnou zručnost, rozhodnost a trpělivost, které můžeme objevit především v jeho slabosti pro perspektivní řád. Druhým takovým kontrastem je práce s prostorovou iluzí. Grimmich ojediněle pracuje pouze s jedním obrazovým plánem. Ba naopak, obrazové plány nejenže užívá velmi často, ale dokonce se nebojí zveličovat poměry mezi nimi. Obrazy tak mívají nepřirozeně protáhlou perspektivu, umocňují velikostní rozdíly mezi zobrazenými předměty, například oknem, zábradlím v popředí omezují výhled diváka a nabízí nečekané a tajuplné průhledy. Ku opaku hloubky však Grimmich přiznává i plošnost obrazu, přičemž tak činí geometrickými značkami, nápisy, nebo i samotnou texturou materiálu." (Jan Čejka, kurátor Grimmichovy výstavy Nirvána, Galerie Vltavín, 2019)

žák M. Rittsteina na AVU v Praze

ID: 254739

Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:17

Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)