Karel Benetka (1938)

tuš, akvarel, papír, 14,6 x 20,8 cm, sign. LH Benetka, zezadu autorské razítko, na dolním okraji přes text šedá šmouha

Karel Benetka vystudoval VPŠE a od roku 1959 projektoval elektrárny a rozvodny v Elektromontážních závodech. Po roce 1968 byl z politických důvodů nucen opustit své původní povolání. Od té doby je už jen svobodným umělcem. Věnuje se malování obrazů, grafice, ilustracím, kreslenému humoru i literární tvorbě. V sedmdesátých až devadesátých letech spolupracoval s redakcemi časopisů Květy, Interpress, Hobby, Vlasta, Ahoj na sobotu - vesměs zábavné texty a kreslený humor. Pro děti vydal řadu Omalovánek v nakladatelství Panorama, ilustroval a publikoval básničky a říkadla v dětských časopisech. Karel Benetka je od roku 1965 členem skupiny Nezávislí, od roku 2001 členem UVU Praha. Žije a pracuje v Praze.

ID: 244910

Vyvolávací cena: 750 CZK (28 €)

DRAŽBA UKONČENA: 11. 06. 2020 15:55

Aktuální cena: 750 CZK (28 €)

Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu