Milan Erazim (1946)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; 1985 - 1988 pracoval ve výtvarné redakci Lidového nakladatelství; první samostatnou výstavu měl v Galerii mladých v Mánesu v Praze, poté se účastnil řady výstav doma i v zahraničí; věnuje se volné grafice, ilustraci a kresbě; četná je drobná grafika, zaměřil se na známkovou tvorbu a volnou kresbu; z grafických technik si oblíbil hlavně barevnou litografii, dřevoryt, suchou jehlu (často s akvatintou); kombinovanou techniku a lept; v ilustraci se zaměřil na klasickou a dobrodružnou literaturu pro mládež; ve volné grafice je středem jeho zájmu člověk v moderním světě vědy a techniky (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Šance no. 1

litografie, 1992, 39 x 33,1 cm, sign. PD M. Erazim 92, 39/100

žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 250161

Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2020 18:43

Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)