Zdeněk Zálešák (1936)
Studoval na Škole bytové tvorby v Praze (1951-1955). V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozic s ženskými akty. Obsahově jeho díla vyjadřují určitou myšlenkovou náplň, snovou sestavu věcných námětových prvků, ne příliš vzdálenou vizím surrealistů. Vyslovuje se k otázkám lidské existence, mezilidských vztahů a spojení člověka s přírodou. Fotografuje, snímky zasahuje do volné a užité fotografie, spolupracuje s V. Sirůčkem. Kromě volné grafiky se zabývá užitou grafikou, grafickým designem, plakátovou tvorbou, pracemi pro architekturu a výstavnictvím doma i v zahraničí.
Černý jezdec (Ofélie)
olej, sololit, 2014, 120 x 85 cm, sign. PD Z.Zálešák 2014 , rám, na zadní straně popsáno
studium na VŠUP v Praze
ID: 281457
Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:02
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)