Otakar Štembera (1914-1999)

žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpka na VŠAPS ČVUT v Praze, spoluzakladatel humoristického časopisu Dikobraz

Venkovský motiv

olej, sololit, 1991, 61,5 x 51 cm, sign. PD Št 91, Otakar Štembera (* 8. září 1914 Praha; † 5. listopadu 1999 Praha) byl český malíř, ilustrátor a karikaturista, spoluzakladatel Mladé fronty a Dikobrazu, od roku 1951 výtvarný redaktor deníku Práce. Těžiště jeho díla spočívá v novinové a knižní ilustraci (ilustroval více jak 70 titulů knih). Souběžně se věnoval malbě krajin (Alej v Třeboni, Berounka u Hýskova, Radiměř), portrétů a zátiší.

ID: 252209

Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2021 16:10

Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)