Dalibor Chatrný (1925-2012)

akvarel, papír, 2003, 70 x 65 cm, sign. DU D. Chatrný 73,03, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60.let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Profil 58. Jeho práce je synonymem avantgardy, k níž patří i toto dílo zabývající se monochromním dělením zobrazovaného geometrického prostoru

the disciple of prof. Salcman and Bouda at The Czech Technical University in Prague, prof. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Club of Specifists, TT club, The Umelecka beseda

ID: 281514

Auction price: 22.000 CZK (917 €)

Planned termination: 11. 06. 2024 14:17

Current price: 22.000 CZK (917 €)