-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckop…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zaklad…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
Položka č.: 236Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakla…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 811Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 812Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
Položka č.: 640Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. B…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
Položka č.: 639Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, významná osobnos…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šarka Bartoňová
Řez cibulí?
Položka č.: 260079Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:00
litografie, 48,5 x 32,4 cm, sign. PD Šarka Bartošková, autorský tisk, ze sbírky prací studentů (a pedagogů) Střední umělecké školy grafické v Jihlavě v letech 1997-2001 (nultý ročník přípravka na Akademii), Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladislav Bauer
(1928)
Papilio machaon
Položka č.: 236839Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:01
kombinovaná technika, 32,3 x 45,2 cm, sign. PD Vl. Bauer, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaro Beran
(1892-1962)
Dívky
Položka č.: 261674Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:02
litografie, 1939, 49,5 x 38,5 cm, značeno LD na kameni JBeran 39, ze sbírky nakladatele a vydavatele Arnošta Kvasničky (1898-1947), Antikvariát Dlážděná, navštěvoval kurzy kreslení a malování při Severočeském muzeu v Liberci, vyučil se uměleckému řezbářství
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Bergerová
(1964)
Kentauři
Položka č.: 244724Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:03
suchá jehla, 49 x 39 cm, sign. PD Jana Bergerová, 7/16, pokrčený, zažloutlý a místy poškrábaný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na AVU v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dagmar Berková
(1922-2002)
Královská kachna
Položka č.: 281922Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:04
litografie, 1977, 20 x 7 cm, sign. UD Dagmar Berková 77, autorský tisk, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na ŠUŘ v Brně, žákyně prof. F. Muziky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dagmar Berková
(1922-2002)
Zamilovaní
Položka č.: 281921Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:05
litografie, 1977, 17 x 5,5 cm, sign. UD Dagmar Berková 77, autorský tisk, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na ŠUŘ v Brně, žákyně prof. F. Muziky na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Blaha
(1961)
Stromy
Položka č.: 221814Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:06
mezzotinta, 49,8 x 39,5 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Branč
(1927)
Zlatá rybka
Položka č.: 174116Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:07
litografie, 1953, 18,5 x 28 cm, sign. PD Lad. Branč, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Cinybulk
(1915-1994)
Kompozice
Položka č.: 189225Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:08
litografie, 47,5 x 34 cm, sign. PD Cinybulk, při okrajích mírně zažloutlý papír, na papíře skvrnky, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Doubek
(1944)
Kompozice III.
Položka č.: 188713Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:09
kombinovaná technika, papír, 1975, 32,4 x 45 cm, sign. PD Miloš Doubek
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Doubek
(1944)
Kompozice II.
Položka č.: 188712Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:10
kombinovaná technika, papír, 1975, 33 x 44,8 cm, sign. LD Miloš Doubek
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Doubek
(1944)
Kompozice I.
Položka č.: 188711Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:11
kombinovaná technika, papír, 1975, 32,4 x 45 cm, sign. PD Miloš Doubek
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Doubek
(1944)
Kompozice V.
Položka č.: 124952Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:12
kombinovaná technika, papír, 1975, 32,4 x 45 cm, sign. PD Miloš Doubek
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Doubek
(1944)
Kompozice IV.
Položka č.: 124951Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:13
kombinovaná technika, papír, 1975, 33 x 44,8 cm, sign. PD Miloš Doubek
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milena Dvořáková
(1944-1992)
Fontána Alhambra v Grenadě
Položka č.: 201894Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:14
litografie, 21,2 x 15,2 cm, sign. PD Milena Dvořáková, 65/150, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Bubeníčka a Frynty na SPŠG v Praze, soukromé studium u L. Jiřincové
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Entler
(1948)
Pohled z okna v noci
Položka č.: 186696Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:15
litografie, 23,5 x 20,6 cm, sign. PD Milan Entler, 61/100, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Glaser
(1957)
Rostoucí monstrum
Položka č.: 206327Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 16:16
lept, 1985, 12,7 x 15,9 cm, sign PD Glaser 85, 18/40, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, člen volného sdružení profesionálních výtvarných umělců LUGH
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO