• Karel Jerie

    Hon na houbaře

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.834 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    olej, plátno, 2024, 70 x 120 cm, sign. PD Jerie 2024, Autor studoval v letech 1999 - 2005 na Akademii výtvarných umění, obor malba (1999-2001 ateliér Antonína Střížka, 2001-2005 ateliér Michaela Rittsteina). Vedle malby se zabývá tvorbou komiksů a ilustrací. Mezi tituly, které ilustroval můžeme jmen…

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.834 €)

    Odhadní cena: 85 000 - 100 000 CZK

  • Martin Kuriš

    (1973)

    Víno na dvoře Karla IV.

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Triptych tří obrazů, který zobrazuje dvůr Karla IV. s exteriéry okolí, zejména luk a kopců kolem Karlštejna a také královského města Berouna. Každý z obrazů symbolizuje barevnost charakteristickou pro dobu v době Karla IV.…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Odhadní cena: 13 000 - 15 000 CZK

  • Martin Kuriš

    (1973)

    Víno napříč staletími

    Položka č.: 195

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Obraz s klečící ženou v modrém šatu před samotným králem v okolí hradu Karlštejn. Obraz symbolizuje zejména příběh o víně z dob boha Dionýsa, který ve stručnosti praví o tom, kolik toho vypiješ, takové bude tvé chování a t…

  • Martin Kuriš

    (1973)

    Račte si přát víno?

    Položka č.: 196

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Jízda panovníka do královského města Berouna připomíná Karlovo putování po zemi mezi lidem prostým. Karel IV. mimo to, že byl velmi pobožný, měl rovněž smysl pro detail, a tak i na tomto obraze se můžete setkat s detaily, …

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Muchomůrka zelená (hlízovitá) Amanita phalloides

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    tuš, akvarel, papír, 33 x 45 cm, návrh na osvětovou pohlednici, vydala zdravotnická správa MNO v roce 1974, pro potřebu zdrav. výchovy, ve spolupráci s ing. M. Smotlachou, vzadu razítko Naprakta, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Muchomůrka zbělená (hlízovitá, jarní) Amanita phalloides subsp. verna

    Položka č.: 198

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Do pekla

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    akvarel, tuš, papír, 1981, 27,5 x 28 cm, sign. LN Neprakta, rám, vzadu věnování Haničce k vánocům 1981 s pěkným pozdravem Neprakta, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 42 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Na pláži

    Položka č.: 200

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    akvarel, tuš, papír, 12,5 x 20,3 cm, na zadní straně značeno J. Vyčítal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Zmáselněná

    Položka č.: 201

    tuš, papír, 20,3 x 21,5 cm, Text: "Zatáhl mě do své mlékárny a tam mě zmáselnil!", Antikvariát Dlážděná

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Valčík na rozloučenou

    Položka č.: 202

    akvarel, tuš, papír, 14,5 x 28,2 cm, sign. na zadní straně J. Vyčítal, Text: "On už je prostě takovej, vždycky , než se do nich pustí, tak jim zahraje "Valčík na rozloučenou"!", Antikvariát Dlážděná

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Sklapla past

    Položka č.: 203

    tuš, papír, 18,9 x 28,6 cm, Text: "To na nás musely nastražit ty kurvy myšácký!", Antikvariát Dlážděná

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Místní pomatenec

    Položka č.: 204

    akvarel, tuš, koláž, papír, 27,8 x 23,8 cm, Texty: "To je místní pomatenec, zabloudil tu, když šel v pětapadesátým z průvodu a vod tý doby se s ním nikdo nebaví! / Ameriku hrůza jímá za námi je rudá Čína"; na zadní straně technické poznámky: DIKOBRAZ 11 TITUL originál velikost., Antikvariá…

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Chřipkové období

    Položka č.: 205

    tuš, papír, 21 x 14,2 cm, Text: "Eště že seš to ty, já už se bála, že mě klátí chřipka!", Antikvariát Dlážděná

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a zvířátka

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    litografie, 2011, 24 x 32 cm, sign. PD Zdeněk Miler 2011, č. 48/150, Zdeněk Miler byl český ilustrátor, režisér a výtvarník animovaných filmů. Filmy pro děti se Zdeněk Miler zabýval od roku 1949 a věnoval jim rozhodující část celé své filmové tvorby. Je autorem světově známé postavy Krtečka, který s…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Ostrůvek z mušlí

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    akvarel, tuš, běloba, tužka, papír, 27,8 x 21,5 cm, rám, Zdeněk Miler byl slavný český režisér, animátor a výtvarník, nejvíce známý jako tvůrce oblíbené postavičky Krtečka, která si získala srdce dětí i dospělých po celém světě. Svou kariéru zahájil po druhé světové válce v barrandovském studiu Brat…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK

  • Marko Čermák

    Rychlé šípy

    Položka č.: 208

    serigrafie, 2020, 34,5 x 49,5 cm, sign. LD Marko Čermák, č. 95/100, Marko Čermák je český kreslíř a hudebník. Jeho komiksy se objevovaly v časopisech ABC, nebo Kometa. Nejznámější je však zejména díky svým ilustracím pro komiks Rychlé šípy od Jaroslava Foglara. Skupina pěti kamarádů, kteří jsou hlav…

  • Marko Čermák

    Bratrstvo Kočíčí pracky

    Položka č.: 209

  • Marko Čermák

    Jan Tleskač

    Položka č.: 210

  • Marko Čermák

    Širokko

    Položka č.: 211

  • Marko Čermák

    Vánoce Rychlých šípů

    Položka č.: 212

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Chrám

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Odhadní cena: 4 000 - 6 000 CZK

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Růže

    Položka č.: 214

    serigrafie, 2003, 46 x 30,5 cm, sign. PD Špaňhel, č. 58/100

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Lustr

    Položka č.: 215

    serigrafie, 2007, 43 x 29 cm, sign. PD Špaňhel, č. 31/100

  • Tomáš Bím

    Červená pramice

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Pole s hlídacím domkem

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    lept, kombinovaná technika, 47 x 33,3 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 2/10, Grafika Pavla Sukdoláka je abstraktní kompozicí plnou symbolických tvarů a geometrických prvků, kde dominuje kontrast mezi zemskými a nebeskými motivy. Útvary v centru obrazu, evokují strukturu krajinu, zatímco barvy, jako j…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Upoutaný Prométheus

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Otto Placht

    Démon v tanci

    Položka č.: 219

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 170 000 CZK

  • Václav Bláha st.

    (1922-2021)

    Slza

    Položka č.: 220

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Odhadní cena: 14 000 - 16 000 CZK

  • Vincent Venera

    Kompozice I.

    Položka č.: 221

  • Vincent Venera

    Kompozice II.

    Položka č.: 222