-
Hans Schroedter
Skupina stromů
No.: 784Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 14. 06. 2024 16:46
lept, 1908, 13,3 x 22,7 cm, značeno LD v desce H. S. 1908, na papíře skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Aldof Jelínek Alex
(1890-1957)
Tonda Špacír ze Strmilova
No.: 380Auction price: 80 CZK (4 €)
Planned termination: 14. 06. 2024 10:02
litografie, 1918, 12 x 13 cm, značeno PD na kameni A. J. Alex, zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 80 CZK (4 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Josef Krejsa
(1896-1941)
Husův domek
No.: 583Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 14. 06. 2024 13:25
dřevoryt, 22 x 26,5 cm, značeno v tisku JK, studied architecture and old masters techniques by František Alt in Vienna, figurative drawing, anatomy and perspective by F. P. Michetti in Italy, later disciple of Max Pirner at the Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Neurčený autor
U kostela
No.: 659Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 14. 06. 2024 14:41
litografie, 19,5 x 27 cm, č. 77/100, dole natržený papír mimo tisk, papír pomačkaný
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Strnad
Z pouti
No.: 812Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 14. 06. 2024 17:14
lept, 10,4 x 8 cm, sign. PD Strnad, zažloutlý, lehce zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Jiří Bauer
Skála
No.: 385Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 14. 06. 2024 10:07
akvatinta, 13,5 x 8,5 cm, sign. LD JBauer, lehce zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Hannibal, největší lev v zajetí
No.: 62Auction price: 280.000 CZK (11.667 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 280.000 CZK (11.667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1977)
Předjarní hlava
No.: 36Auction price: 165.000 CZK (6.875 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám
Current price: 165.000 CZK (6.875 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
List
No.: 34Auction price: 155.000 CZK (6.459 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2002, 135 x 180 cm, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný formát obrazu nesoucí název List je krásn…
Current price: 155.000 CZK (6.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Placht
(1962)
Curasana
No.: 87Auction price: 150.000 CZK (6.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
pucuti (kůra stromu), plátno, 2017, 120 x 150 cm, sign. vzadu Otto Placht , the disciple of prof. A Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 150.000 CZK (6.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alois Wachsman
(1898-1942)
Obraz (Surrealistická kompozice)
No.: 70Auction price: 135.000 CZK (5.625 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
pastel, papír, cca 1930-1931, 63,5 x 48 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalosti Aloise Wachsmana č. 821
Current price: 135.000 CZK (5.625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ad spectatores
No.: 39Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…
Current price: 130.000 CZK (5.417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emil Filla
(1882-1953)
Kubistická hlava
No.: 221Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
bronz, v. 27,5 cm, socha na mramorovém podstavci, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 120.000 CZK (5.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dobroslav Foll
(1922-1981)
Ikarus letí ke slunci
No.: 61Auction price: 110.000 CZK (4.584 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…
Current price: 110.000 CZK (4.584 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kulovité těleso
No.: 52Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Hudeček
(1872-1941)
Krajina Orlických hor
No.: 271Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 20. léta 20. století, 92 x 124,5 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Postava
No.: 59Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…
Current price: 80.000 CZK (3.334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
No.: 50Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Toaleta
No.: 220Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
bronz, v. 44,5 cm, č. 1/4, pozdější odlitek, odlito z původního sádrového modelu v roce 2003 v počtu 7 kusů, původní sádra z r. 1911 pochází z pozůstalosti fotografa Eugena Wiškovského, reprodukováno: soupis NG 1995/96 str. 187, soupis č. 37, autor byl významný sochař první poloviny 20. století - pr…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Vožniak
(1933-2005)
Pocta Polockovi
No.: 35Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Pokušení sv. Antonína
No.: 133Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Démoni Bohumila Hrabala
No.: 58Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, tuš, plátno, 1999, 80 x 60 cm, sign. LD Anderle 127/1999, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 68.000 CZK (2.834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Strach
No.: 51Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Sniper - Zbroj Martova
No.: 109Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tuš, kvaš, papír, 35 x 29,5 cm, sign. PD Saudek, adjustováno v boxu z plexiskla, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové kreslíře. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na česk…
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kupka
(1871-1957)
Amorpha, dvoubarevná fuga
No.: 116Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
barevný lept, 1913, 14,5 x 22 cm, sign. LD Kupka, rám, nabízené dílo pochází ze stejného roku, kdy Kupka vystavil na Podzimním salonu v Paříži abstraktní díla Amorfa, Dvoubarevná fuga a Amorfa, Teplá chromatika. Série těchto maleb a paralelních studií jsou výsledkem Kupkova dlouhodobého směřování od…
Current price: 55.000 CZK (2.292 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Boris Jirků
(1955)
Klid v Dojan Nunac
No.: 91Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, sololit, dřevo, 20 x 23 cm, sign PD 22 Boris Jirků, Po vystudování Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti absolvoval AVU Praze v ateliéru profesora Arnošta Paderlíka. Následně vedl sedmnáct let výuku figurální kresby a malby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současn…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Aleš Krejča
(1941)
Mizející vzpomínka
No.: 86Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2021, 90 x 70 cm, sign. PN Krejča 21, rám, the disciple of prof. F. Muzika at the Academy of Applied Arts in Prague, member of UVU
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miroslav Šnajdr
(1938)
Reminiscence v moll
No.: 54Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zbyšek Sion
(1938)
Bez názvu
No.: 53Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Úspěšné vystoupení náhradníka
No.: 72Auction price: 49.000 CZK (2.042 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 49.000 CZK (2.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED