-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Roger Richet
Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)
No.: 1356Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:20
kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Karel
(1912-1990)
Nešťastné milující děvče
No.: 1355Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:19
bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of O. Blazicek and The Graphic School C. Bouda
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dana Jandová
Graphia (Časopis o Exlibris)
No.: 1354Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:18
bibliofilie, sign. litografie D. Jandová, sign. tisk J.M. Bertrand, 2x linoryt Willy Braspennincx, vyd. Graphia, Belgie, 1985, 31s., ohnuté růžky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Maria Augusta
(1897-1939)
Rukověť sběratelova, část 1.
No.: 1353Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:17
kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Kratochvíl
(1885-1945)
Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy
No.: 1352Auction price: 80 CZK (4 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:16
kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 80 CZK (4 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Jan Kolovrat: Čtvero počasí
No.: 1351Auction price: 120 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:15
kniha, obálka a úprava L. Sutnar, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 95s., zcela odlepená obálka od listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 120 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eduard Milén
(1891-1976)
R. Těsnohlídek: Den
No.: 1350Auction price: 60 CZK (3 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:14
bibliofilie, obálka a úprava E. Milén, ex. 444/600, vydal Fr. Borový, Praha, 1923, brož, 123s., po krajích nepatrně zašlá obálka, pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky, member of The Group of Fine Artists in Brno, co-founder of SCVU…
Current price: 60 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pablo Picasso
(1881-1973)
Christian Zervos: Pablo Picasso
No.: 1349Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:13
kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 2, serie A – Pittori N. 1, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1932, ex. 412/800, 26 s., brož, několik stran při rozích zašpiněných, jedna lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostro…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Henri Matisse
(1869-1954)
Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse
No.: 1348Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:12
kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 3, serie A – Pittori N. 2, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1933, ex. 336/800, 24 s., brož, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Otto Nordenskjöld
(1869-1928)
K Jižní točně, dva roky v zajetí sněhu a ledu
No.: 1347Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:11
kniha, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1936, 249 s., nerozřezáno, původní brož, lehce potrhané kraje, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Paul Velsch
P. Fort: La Poésie de Paris
No.: 1346Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:10
bibliofilie, kresby P. Velsch, vydal Éditions de la Marjolaine, Paris 1930, Ex. 50/651, 55 str., brož., desky zašlé, rohy pokrčené, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Peter Petrík: Boj mnohých
No.: 1345Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:09
bibliofilie, viněty J. Vodrážka, úprava, sazba a tisk Alois Chvála, edice Chválův lis, Praha 1970, 100 exemplářů, 22 s., volné listy v přebalu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Viktor Stretti
(1878-1957)
Arthur Novák: Seznam grafického díla
No.: 1344Auction price: 250 CZK (11 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:08
bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Liska, F. Jenewein and G…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Richard Marek
(1883-1951)
André Gide: Saul
No.: 1343Auction price: 120 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:07
bibliofilie, úprava a dřevoryty, J. Marek, vydal A. L. Střížek, Stará říše 1918, 120 s., brožovaná, obálka lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 120 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Dvořáček
(1911-1945)
Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka
No.: 1342Auction price: 50 CZK (3 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:06
kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém
No.: 1341Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:05
bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Mánes
(1820-1871)
Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder
No.: 1340Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:04
kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Klouda
(1929-2010)
Křížová cesta
No.: 1339Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:03
bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Marcel Schwob: Imaginární životy
No.: 1338Auction price: 2.800 CZK (117 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:02
bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Kurt Schwitters aneb Merz
No.: 1337Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:01
bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID9**4 History of bids
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Z korespondence Bedřicha Smetany
No.: 1336Auction price: 1.200 CZK (50 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 16:00
bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of pr…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Xenofón: Historie krásné Pantheie
No.: 1335Auction price: 3.500 CZK (146 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:59
bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED