• Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    No.: 1082

    Auction price: 750 CZK (32 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:00

    Current price: 750 CZK (32 €)

  • Karel Langer

    (1903-1998)

    Jos. Dvořák: Cesta k lidem

    No.: 1083

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:01

    kniha, 20,5x14,5 cm, podpis Jos. Dvořáka a výtvarníka K. Langra, ob. V. Prištic, úprava O. Ondráček, vydala Mladá edice, Bratislava 1934, 28 s., ex. 5/300, desky mírně zažloutlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Otokar Fischer

    Hořící keř

    No.: 1084

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:02

    kniha, 21,5x15 cm, podpis Otokara Fischera, úprava S. Klír, ed. Aventium, vydal O. Štorch-Marien, Praha 1926, 59 s., ex. 194/650, okraje desek mírně otřepené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jan Vladislav

    (1923-2009)

    Milostný hlas

    No.: 1085

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:03

    kniha, 21x15 cm, podpis Jana Vladislava, frontispis Jiří Šindler, obálka a úprava Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1944, 62 s., brožovaná, desky mírně zašlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jan Vladislav

    (1923-2009)

    24 sonetů o štěstí a lásce

    No.: 1086

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:04

    kniha, 22x15,5 cm, podpis Jana Vladislava (překl.), ob. K. Štětkař, vydala Slezská literární skupina, Ostrava 1946, 57 s., brožovaná, zažloutlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Zdeněk Bár

    Jaro a dým

    No.: 1087

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:05

    kniha, 21,5x15 cm, podpis s věnováním autora na předsádce, frontispis a úprava Aljo Beran, vydal Čeněk Beran, Olomouc 1935, 51 s., volné listy v obálce, obálka mírně zašlá a na hřbetu vybledlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Jan Pilař: Stesk Orfeův

    No.: 1088

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:06

    kniha, 21,5x15,5 cm, obálka a úprava Jaroslav Šváb, podpis Jana Pilaře, vydal Václav Petr, Praha 1944, 85 s., brožovaná, desky mírně zašlé a zažloutlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member …

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Aljo Beran

    František Nechvátal: Slunovrat

    No.: 1089

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:07

    kniha, 21,5x15 cm, sign. dřevoryt ve frontispisu a úprava Aljo Beran, podpis autora v tiráži, přednostní výtisk, 3. sv. sbírky Plamen, vydal Čeněk Beran, Olomouc 1933, ex. 21/400, brož., 85 s., desky zašlé, frontispis v horní části roztřižen, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrov…

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Otokar Fischer

    Hlasy

    No.: 1090

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:08

    kniha, 21x15 cm, podpis Otokar Fischer, ed. Aventinum, vydal O. Štorch-Marien, Praha 1923, ex 263/650, 40 s., brožovaná, okraje desek otřepené a vybledlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Hiršal

    Studené nebe

    No.: 1091

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:09

    kniha, 21,5x15,5 cm, podpis Josefa Hiršala, il. A. Paderlík, obálka a úprava Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1944, 80 s., brožovaná, desky ušpiněné a na hřbetu poškozené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Václav Bláha

    Robert Konečný: Tůně

    No.: 1092

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:10

    kniha, 20,5x15,5 cm, podpis, obálka a úprava Václav Bláha, vydal Václav Petr, Praha 1949, poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá a natržená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jeanne DOrge

    (1879-1964)

    Voice in the Circle & Lobos

    No.: 1093

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:11

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Vlasta Horská

    (1907-1980)

    Na rozcestí

    No.: 1094

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:12

    kniha, 21,5x15 cm, obálka a kresby Ludmila Jiřincová, podpis a věnování Vlasty Horské v titulu, vydal Kalich, Praha 1944, brož., 60 s., celkově zažloutlá a lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • František Tichý

    Miloš Jirko: A přece!

    No.: 1095

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:13

    kniha, 21,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora Zd. Kalistovi, obálka a frontispic František Tichý, vydalo Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno 1946, 100 s., desky mírně vybledlé a zašlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Gerard de Nerval: Chiméry

    No.: 1096

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:14

    bibliofilie, 14x9 cm, signovaná obálka ocelorytem J. Švengsbír, reprodukovaný frontispis Fr. Tichý, podpis překladatele Jan Tomeš, vydal Odeon, Praha 1966, bez vazby s obálkou v kartonových deskách, 41 s., obálka mírně zažloutlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Strnadel at…

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Hora

    Strom v květu

    No.: 1097

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:15

    kniha, 19,5x13,5 cm, podpis v titulu Jos. Hora ,ob. a titul. kresba V. H. Brunner, ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1920, brož., 65 s., desky zašlé, na hřbetu lehce odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Otto František Babler

    (1901)

    Ruské apokryfy

    No.: 1098

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:16

    kniha, 18x13,5 cm, podpis překladatele O. F. Babler, dřevoryty Rudolf Michalik, vydaly Hlasy, Olomouc 1931, ex. 37/400, brož., 50 s., desky mírně zašlé, při okrajích lehce otřepené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Otto František Babler

    (1901)

    Dětské legendy

    No.: 1099

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:17

    kniha, 19x14 cm, podpis O. F. Babler (překl.) a Ant. Lískovec (typograf), 2 dřevoryty Marie Florianová, ed. Hlasy, vydal O.F. Babler, Olomouc 1936, ex. 61/350, brož., 30 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    Náměstí Republiky

    No.: 1100

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:18

    kniha, podpis M. Majerové na patitulu, ilustrace J. Čapek, vydal ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. dobová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

  • Josef Liesler

    Kamil Bednář: Hladiny tůní

    No.: 1101

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:19

    kniha, kresby a sign. frontispis Jos. Liesler, podpis a věnování K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal …

    Current price: 250 CZK (11 €)

  • František Petr

    (1884-1964)

    Z dílen Umělců

    No.: 1102

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:20

    Current price: 250 CZK (11 €)

  • Otto František Babler

    (1901)

    Srbské lidové bajky

    No.: 1103

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:21

    bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera, ilustrace M. Marešová, typo. úprava O. Menhart, Olomouc 1940, Ex. 194/380, 45 s., brož., nerpzřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Cyril Bouda

    Karel Bednář: Pamět bojovníků

    No.: 1104

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:22

    bibliofilie, podpis K. Bednář, podpis, obálka a 3 litografie C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1947, 3300 výtisků, 50 s., plpl. vazba s obálkou, obálka zašpiněná, na hřbetu skvrna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associa…

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Miroslav Holub

    (1923-1998)

    Denní služba

    No.: 1105

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:23

    kniha, podpis autora, vazba a úprava Jos. Flejšar, vydal Československý spisovatel, Praha 1958, 75 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jan Čarek

    (1898-1966)

    Mezi dvěma ohni

    No.: 1106

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:24

    kniha, podpis autora v titulu, obálka a úprava P. Tučný, vydal Fr. Borový, Praha 1947, 2200 výtisků, 75 s., brož., drobné skvrny na obálce, rozlepená vazba, na hřbetě přelepena lep. páskou jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Rány, růže

    No.: 1107

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:25

    kniha, podpis v patitulu Fráňa Šrámek, obálka Jos. Hochman, vydal Fr. Borový, Praha 1945, 90 s., brož., nerozřezáno, obálka lehce zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Bouzek

    (1901-1962)

    Pokorné vinobraní

    No.: 1108

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:26

    bibliofilie, podpis a věnování v patitulu J. Bouzek, ilustrace a úprava V. Karel, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1932, 3. sv. edice Stín, 250 výtisků, 53 s., brož., obálka lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Bouzek

    (1901-1962)

    Věčný lov

    No.: 1109

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:27

    bibliofilie, podpis a věnování v patitulu autora, kresba Koliha, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1935, 10. sv. edice Stín, 300 výtisků, 55 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Bouzek

    (1901-1962)

    Návrat

    No.: 1110

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:28

    bibliofilie, podpis v patitulu a v tiráži J. Bouzek, il. a úprava M. Kesl, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1940, 12. sv. edice Stín, Ex. 148/250, 47 s., brož., obálka na hřbetu roztržená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Berka

    (1909-1987)

    Klekání

    No.: 1111

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 13:29

    bibliofilie, podpis autora J. Berky a ilustrátora J. Krátkého v tiráži, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1936, 11. sv. edice Stín, Ex. 7/325, 46 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)