Poválečné a současné umění (164. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 28. 3. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 29. 3. 2019

  • Karel Demel

    Kontrabas

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 03. 2019 15:00

    lept, 2005, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD KarelDemel 05, č. 38/130, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Karel Demel

    Kolotoč

    Položka č.: 242

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    lept, 2005, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD KarelDemel 2005, č. 88/130, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Karel Demel

    Cesty II.

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    lept, kombinovaná technika, 2001, 32,5 x 50 cm, sign. PD K Demel 01, č. 44/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Karel Demel

    Laně

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Karel Demel

    Bázlivec

    Položka č.: 245

  • Jiří Brázda

    Křížová cesta

    Položka č.: 247

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    lept, kombinovaná technika, 1989, 25 x 55,5 cm, sign. DU J Brázda 89, autorský tisk, studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jana Truksová

    Chrám

    Položka č.: 248

    litografie, 2017, 66,3 x 51 cm, sign. PD J. Truksová 2017, 5/25, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. L. Čepeláka na AVU v Praze

  • Josef Saska

    Stará vrata

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Karol Felix

    (1961)

    Správa o pokúsení

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    lept, mezzotinta, 1992, 29,3 x 20,5 cm, sign. PD Karol Felix 92, rám, 21/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě, člen Združenia grafikov G bod

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Karel Oberthor

    V sluneční zahradě

    Položka č.: 251

  • Marina Richter

    Král Lear I. act - Láska ke králi

    Položka č.: 252

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    lept, akvatinta, 1990, 35,4 x 19 cm, sign. PD Marina Richterová 90, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID605 Historie příhozu

  • Různí autoři

    (1909-1985)

    Lino 99

    Položka č.: 253

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Karel Vysušil

    (1926-2014)

    Položka č.: 254

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    litografie, 1992, 65 x 48,5 cm, sign. DU K. Vysušil 92, rám, 22/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého a K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky, spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jiří Ladocha

    Růže - pohár

    Položka č.: 255

    lept, kombinovaná technika, papír, 1976, 47 x 59 cm, sign. PD Jiří Ladocha 1976, rám, č. 3/10, Antikvariát Ostrovní

  • Jana Budíková

    Staré duby Houštiny

    Položka č.: 256

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    litografie, pastel, 2017, 100 x 70 cm, sign. PD Jana Budíková 2017

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Josef Mžyk

    Dívka a jelen

    Položka č.: 257

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jan Paul

    Položka č.: 258

    Vyvolávací cena: 4.300 CZK (172 €)

    kolorovaná litografie, 2018, 21,5 x 17 cm, sign. PD J. Paul 2018, Jan Paul - malíř, výtvarný kritik, publicista a prozaik. V dětství kreslil seriály, které publikoval časopis ABC. V letech 1979 – 1985 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v atelieru Arnošta Paderlíka. Vytvářel objekty, inst…

    Aktuální cena: 4.300 CZK (172 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Klanění

    Položka č.: 259

    lept, 1992, 29,5 x 23,5 cm, sign. PD J. Válová 92, č. 103/135

  • Antonín Sládek

    (1942-2009)

    Chez Eagle Rooge

    Položka č.: 260

    lept, 1999, 24,5 x 17,5 cm, sign. PD A Sládek 1999, značeno na desce LD Sládek 11. XI. 1999, č. 19/25, žák prof. J. Kořínka a R. Kubíčka na SUPŠ v Uherském Hradišti, prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

  • Zdeněk Janda

    Podivné odpoledne

    Položka č.: 261

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    algrafie, 2006, 37,5 x 27 cm, sign. LD Janda, rám, č. 34/50, připsáno věnování Váženému panu Milošovi Jarovi věnuje Zdeněk Janda, žák prof. V. Květenského na SPŠ keramické v Kralových Varech, navštěvoval ateliéry doc. Sýkory

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Xénia Hoffmeisterová

    Položka č.: 262

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    litografie, 56,6 x 72,8 cm, sign. PD Xénia Hoffmeisterová , č. 45/100, žák prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Michal Škapa

    (1978)

    Osvícení II

    Položka č.: 263

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    litografie, 2018, 75,8 x 53,7 cm, sign. PD Michal Škapa 2018, litografie, č. 30/50

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Martin Velíšek

    (1968)

    Noční bouře na Vysočině

    Položka č.: 264

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    grafika, 2010, 59 x 88 cm, sign. PD Martin Velíšek 2010, rám, č. 4/4, Martin Velíšek (nar. 1968 v Aténách) se věnuje malbě, kresbě a grafice. Je absolventem pražské AVU (1996, ateliér kresby Jitky Svobodové, ateliéry malby Zdeňka Berana a Bedřicha Dlouhého, ateliér konceptuálních tendencí Miloše Šej…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Černoš

    (1982)

    Europa Riding the Bull

    Položka č.: 265

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (148 €)

    mezzotinta, 2014, 40,5 x 28,3 cm, sign. PD Jan Černoš 2014, autorský tisk, II. stav, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, člen SSPE a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

  • Michal Rapant

    (1986)

    Zátiší přežití Dobrodružství je plné nepohodlí a zdržuje od oběda 02

    Položka č.: 266

    litografie, 2018, 40 x 46,4 cm, sign. PD Rapant 2018, č. 26/75

  • Michal Rapant

    (1986)

    Klobouk Dobrodružství je plné nepohodlí a zdržuje od oběda 01

    Položka č.: 267

    litografie, 2018, 32,5 x 49,6 cm, sign. PD Rapant 2018, č. 28/75

  • Lucie Skřivánková

    (1982)

    Brutalismus

    Položka č.: 268

    litografie, 2018, 48,5 x 65 cm, sign. PD Lucie J. Skřivánková, 2018, č. 44/70

    Poslední dražitel: ID5007 Historie příhozu

  • Eva Šlachtová

    (1929-2014)

    Dvě luny

    Položka č.: 269

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    akvarel, pastel, papír, 66 x 49,5 cm, sign. PD Eva Šlachtová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Nováka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Dimitrij Kadrnožka

    (1923-?)

    Akt dívky

    Položka č.: 270

    tužka, papír, 2012, 58,5 x 42,5 cm, sign. LD Kadrnožka 2012, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Vladimír Jandejsek

    Klaun

    Položka č.: 271

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    olej, sololit, 1994, 48 x 44 cm, sign. PD Jan 1994, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium architektury na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)