Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 59 x 49 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, rám, č. 46/50, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Markétka

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    zlacený reliéfní tisk, 34,4 x 25 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Nohy Evy

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    zlacený reliéfní tisk, 1984, 20,5 x 20,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Olbrame !

    Položka č.: 134

    zlacený reliéfní tisk, 1992, 29,5 x 21,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Thámár

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    zlacený reliéfní tisk, 15 x 14,7 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Václav Brožík - kopie

    Zátiší s konvicí

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, dřevo, 60 x 91 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

    Mořské plody

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, okolo 1900, 32 x 40 cm, sign. LD Duterne?, rám, plátno v jednom místě poškozeno, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Svatá Cecílie

    Položka č.: 138

    olej, plátno, 36,5 x 30,5 cm, sign. LD nečitelně, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Adalbert Bělohlávek

    (1863-?)

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, dřevo, 1885, 31 x 46 cm, sign. PD A. Bělohlávek 1885, rám

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Středoevropský malíř 2. poloviny 17. století

    Portrét muže držícího tabatěrku

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 79 x 63,5 cm, rám, silně poškozená malba, mírně pokozený rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jaroslav Augusta

    (1878-1970)

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 25 x 49 cm, sign. PD J. Augusta, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Hertericha a K. Marra na akademii v Mnichově, poté studium na soukromé malířské škole Antona Ažbého v Mnichově, spoluzakladatel malířské kolonie na Detvě a Grupy uherskoslovenských malířů

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • František Daněk - Sedláček

    (1892-1974)

    Žně

    Položka č.: 142

    olej, karton, 25 x 35 cm, sign. PD Daněk - Sedláček, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák V. Nechleby na AVU tamtéž

  • Josef Glückselig

    (1908-1986)

    Studie k Táboru

    Položka č.: 143

    olej, plátno, 1951, 50,5 x 75,5 cm, sign. LD Jos. Glückselig, rám, na zadní straně štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby, O. Nejedlého a J. J. Loukoty na AVU v Praze

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Roman Havelka

    (1877-1950)

    V lese

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, karton, 25 x 33,5 cm, sign. PD R. Havelka, rám, poškozeno, mírně zašlá malba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Lišky a Stibrala na uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. J. Mařáka na AVU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných, zakládající člen, předseda a čestný předseda SVUM v Hodoníně

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Chalupy

    Položka č.: 145

    olej karton, 65 x 93 cm, Antikvariát Dlážděná

  • Josef Holub

    (1870-1957)

    Ve vsi

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    olej, plátno, 1925, 55 x 85 cm, sign. LD J. Holub, rám, Práce jednoho z nejstarších Mařákových žáků, jenž zůstal jako snad opravdu jediný věren způsobu malby, který si osvojil především od Kavána. Své náměty nacházel především v krajinách Povltaví na Podňpsku., Antikvariát Dlážděná, žák prof. Mařáka…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Na Studnickém

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, karton, 37,5 x 49,5 cm, sign. PD Kaván Na Studnickém, rám, název malby se vztahuje k lokalitě studnických polí v okolí Studnice, kde František Kaván často maloval, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, při okrajích malba mírně zašlá, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v P…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Jan Karel Janovský - připsáno

    (1869-1931)

    Ruská trojka

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, plátno, karton, 27 x 36 cm, rám

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Philipp Frank

    (1871-1944)

    Kytice lučního kvítí

    Položka č.: 149

    olej, plátno, 1939, 59 x 45,5 cm, sign. PD Ph. Frank 1939, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Wladimír Schwarzenberg

    (1909-1969)

    Zátiší s pomeranči

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, plátno, kolem r. 1940, 33 x 52 cm, sign. PD Wladimir Schwarzenberg, rám, na zadní straně značeno autorským razítkem Wladimir M. A. zu Schwarzenberg, provedena rentoaláž, rám poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Sláva Tonderová - Zátková

    (1888-1969)

    Zátiší se džbánem a ovocem

    Položka č.: 151

    olej, plátno, 1947, 39 x 46 cm, monogr. PD S.T. 47, rám, rám místy poškozen, Antikvariát Ostrovní

  • Emanuel Hosperger

    (1891-1984)

    Moře

    Položka č.: 152

    olej, plátno, 1928, 43 x 128 cm, sign. LD. M.Hosperger 1928, rám, vzadu na slepém rámu připsáno číslo 5, pravděpodobně připsáno během instalace výstavy, rám mírně poškozen, žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

  • Joža Mikš

    (1901-1966)

    Dalmácie - studie borovic

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, karton, 48 x 64 cm, sign. PD Joža Mikš, rám, LD povrchové škrábnutí malby, antiqari.at Radhošťská, studium kreslení na Státní odborné škole, žák prof. Hofbauera na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Joža Mikš

    (1901-1966)

    Dubrovník

    Položka č.: 154

    olej, karton, 34,7 x 44,3 cm, sign. PD Joža Mikš, rám, antiqari.at Radhošťská, studium kreslení na Státní odborné škole, žák prof. Hofbauera na UMPRUM v Praze

  • Joža Mikš

    (1901-1966)

    Horský masiv

    Položka č.: 155

    olej, karton, 37 x 52,7 cm, sign. PD Joža Mikš , rám, antiqari.at Radhošťská, studium kreslení na Státní odborné škole, žák prof. Hofbauera na UMPRUM v Praze

  • Miroslava Vrbová - Štefková

    (1909-1991)

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    olej, sololit, 49 x 70 cm, sign. PD N. Vrbová, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Jelení příkop s Pražským hradem

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    akvarel, tužka, papír, 29,2 x 41,5 cm, rám, papír zažloutlý, místy žluté flíčky, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

    Pohled na Staré město pražské

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    tužka, akvarel, papír, 22,2 x 30,7 cm, rám, na papíře zahnědlé skvrnky, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Henri Rieux

    (1877-1944)

    Most v Bayonne na řece Adour

    Položka č.: 159

    akvarel, uhel, papír, 22,7 x 23,6 cm, monogr. a popsáno PD, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Václav Süsser

    (1890-1956)

    Portrét dívky

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    olej, sololit, 28 x 19 cm, sign. LD Süsser, rám, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, studoval malbu na Kunstgewerbeschule ve Vídni, zakládající člen SVU v Brně, člen KVU Aleš

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)