Výtvarné umění (171. Vánoční aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
4. 12. - 6. 12. 2019 | 10-12 a 13-18
9. 12. - 11. 12. 2019 | 10-18
12. 12. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 12. 12. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 13. 12. 2019

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Zimní pole č. 829

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2019 15:00

    akvatinta, 1992, 45 x 64 cm, sign. PD Čepelák 1992, č. 10/50, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Alena Kučerová

    Cesty

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tisk z perforovaného plechu, 1982, 16,3 x 20,9 cm, sign. PD Alena Kučerová 1982, rám, č. 33/100, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Alena Kučerová

    Vyjížďka

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Alena Kučerová

    Mezi dvěmi loukami

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    rytina, reliéf, papír, 1991, 26,5 x 31 cm, sign. PD Alena Kučerová 1991, 23/60, na zadní straně popsáno autorkou, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    Různé skoky

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    perforace, papír, 1989, 53,5 x 74,8 cm, sign. PD Alena Kučerová 1989, 15/60, na zadní straně popsáno autorkou, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jiří Sopko

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    litografie, 1993, 52,5 x 36,5 cm, sign. PD Jiří Sopko 1993, 20/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Sopko

    Dvojčata

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    dřevoryt, 1980, 29,5 x 38,5 cm, sign. PD Jiří Sopko 80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Francois Villon (Ex libris RNDr. Olga Kalabusová)

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    lept, 1987, 14 x 9,6 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 88, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Hašek (Ex libris)

    Položka č.: 109

    lept, 1988, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 88, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Orly (Ex libris Ali Vogel de Waal)

    Položka č.: 110

    lept, 1988, 14 x 8,7 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 88, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Picasso (Ex libris Barbara a Werner Daniel)

    Položka č.: 111

    lept, 1987, 13,6 x 8,6 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 87, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Pocta Claudiu Monteverdimu

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Pocta Claudiu Monteverdimu

    Položka č.: 113

    lept, kom. technika, 1972, 44 x 28,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 72, pasparta, autorský tisk, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Eroticon a Oniricon

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    6x litografie, 2009, 32,5 x 19 cm, vše sign. DU Oldřich Kulhánek 2009, soubor tří litografií Oldřicha Kulhánka Eroticon vznikl v listopadu 2009 z popudu velkého sběratele grafiky a umění, pana Christose Giannakose. Na základě básní řeckého sběratele vznikly nejprve skici, a poté první soubor tří lit…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    The Fall

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Vladimír Kokolia

    V strukturách

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    akvatinta, 1999, 38,5 x 30 cm, sign. PD Koblasa 1999, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Smetany, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Utonutí do všech světových stran

    Položka č.: 117

    lept, 1993, 35,4 x 26,5 cm, sign. PD Karel Nepraš 1993, 45/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Laudy, člen Umělecké besedy

  • Ladislav Kuklík

    17. listopad 1989

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Tváře

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    suchá jehla, 1996, 39,5 x 47 cm, sign. PD Jaroslav Vožniak 1996, 75/25, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen seskupení Šmidrové

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Tomáš Bím

    Fotbalové hřiště

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    litografie, 1980, 27,4 x 16,6 cm, sign. PD Tomáš Bím 80, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

  • Tomáš Bím

    Jaro

    Položka č.: 121

    litografie, 1981, 37,5 x 48,5 cm, sign. PD Tomáš Bím 81, 46/60, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

  • Tomáš Bím

    NY

    Položka č.: 122

    litografie, 1996, 54,5 x 38,2 cm, sign. DU Tomáš Bím 96, 15/70, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 4.100 CZK (164 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Kráska a zvíře

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    litografie, 80. léta, 48,7 x 37,5 cm, sign. PD ABorn, č. 15/70, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Grafoready made

    Položka č.: 124

    strukturální grafika, 1970, 36,5 x 19,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 70, č. 3/40, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Hateas corpus

    Položka č.: 125

    strukturální grafika, 1965, 27 x 20,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 65, č. 40/60, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Manifest-slibotechna

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    strukturální grafika, 1965, 34 x 30 cm, sign. PD E. Ovčáček 65, č. 10/35, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Mnifest-Ex offo

    Položka č.: 127

    strukturální grafika, 1965, 29,5 x 33 cm, sign. PD E. Ovčáček 65, č. 1/35, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Malý manifest

    Položka č.: 128

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Slavnost slunovratu

    Položka č.: 129

    lept, 55,3 x 47,7 cm, sign. PD Pavel Sukdolák, autorský tisk, místy drobné skvrnky, mimo tisk, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Noční krajina

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    lept, kombinovaná technika, papír, 55,3 x 48,3 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 21/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)