Josef Velčovský

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Josef Velčovský

    Maltézské a Betlémské náměstí

    Položka č.: 1372

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:54

    2x tuš, papír, oba 15 x 21 cm, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Velčovský

    Ležící akt

    Položka č.: 844

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2018 02:05

    tuš, papír, 25 x 34,8 cm, sign. PU Velčovský, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Ležící akt

    Položka č.: 835

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2018 01:56

    tuš, papír, 24,8 x 34,8 cm, sign. LU Velčovský, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Josef Velčovský

    Nerudovka s Nerudou

    Položka č.: 1129

    Vyvolávací cena: 390 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2018 07:13

    litografie, 18 x 13,5 cm, sign. PD Velčovský, rám, č. V/XX, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 390 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Křeslo na pláži

    Položka č.: 19135

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    01. 05. 2015 13:40

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu