Josef Čapek

(1887-1945)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Edmond Konrád: Olbřím

    Položka č.: 824

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 11. 2019 08:34

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Knižní obálky Josefa Čapka

    Položka č.: 697

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 1934, 32,5 x 24,5 cm, výběr obálek J. Čapka z let 1919 - 1927, úvodní text F. Lager, sestavil a upravil L. Sutnar, soukromý tisk Státní grafické školy Praha, 16 barevných příloh reprodukcí obálek, poloplátěná vazba, bez výrazného poškození , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprům…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. Haussmann: Občanská válka

    Položka č.: 682

    kniha, ob. lino Jos. Čapek, politické verše (literární pozůstalost), tisk Melantrich, vydal Čin, Praha 1923, 76s., orig. brož, velmi dobrý stav, ztráta části hřbetu restaurována, odřený a pokrčený okraj obálky,, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny vý…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. Seifert: Hvězdy nad Rajskou zahradou

    Položka č.: 681

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, ob. lino Jos. Čapek, knihovna Dobrá četba sv. 62, rediguje J. Kopta a V. Kaplický, tiskne a vydává Pokrok, Praha 1929, 68s., orig. brož, velmi dobrý stav, ob. přední desky pokrčená část restaurována, při krajích hřbet chybějící část restaurována, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmy…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Vladimír Raffel: Pathetické povídky

    Položka č.: 246

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 33/50 na lepším papíře, brož, 112s., mírné úbytky obálky při okrajích, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Soubor 8 linořezů

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    8x linořez, vše značeno razítkem Dobré dílo, vše č. 31/100, soubor obsahuje novotisky z původních štočků Josefa Čapka vytvořené okolo roku 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, 5 linorytů bylo doprovodnou ilustrací ke knize Román zajícův, vbývající 3 jsou samostatné ilustra…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pocta Josefu Čapkovi

    Položka č.: 90

    bibliofilie, vlepený sign. dřevoryt s podobiznou J. Čapka ve frontispisu M. Florian, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1989, strojopis, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. Čapek a K. Čapek (Výstava obrazů a kreseb)

    Položka č.: 1726

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2019 22:07

    katalog, katalog k výstavě v Galerii bratří Čapků, vyd. Český fond výtvarných umění, Praha, 1965, text L. Novák, řada čb. vyobrazení, sezn. vyst. prací, sešit, nestr., dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pierre Mac Orlan: Mezinárodní Venuše

    Položka č.: 712

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, podpis autora na patitulu, obálka Josef Čapek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, brož, 131s., lehce odřené okraje obálky, jinak velmi dobrý, krásný stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Frank Wenig: Pohádky z naší kuchyně

    Položka č.: 539

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, vzácně se objevující titul s ilustracemi J. Čapka, vyd. Nakladatelství československé obce sokolské, Praha, 1931, sváháno nití, 40 stran, nit povolena, při dolním okraji obálky stopa po zateklině, hřbet odřený a částečně natržený, dobrý, hezký stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Umělecko…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Obálka a předsádky ke knize S. K. Neumann: Horký van

    Položka č.: 439

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    obálka a 3 linořezy, 22, 5 x 13,5 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Tille: Moskva v listopadu

    Položka č.: 251

    bibliofilie, obálka J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ex. 34/50 na holandu, brož, 218s., flíčky na ořízce, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jiří Wolker: Těžká hodina

    Položka č.: 219

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, obálka J. Čapek, vyd. Petr a Tvrdý, Praha, 1922, ed. Atom, sv. VII., brož, 56s., restaurováno - nový hřbet, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Veselý rok

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    12x litoofset, 1949, 35,5 x 50,5 cm, vše značeno v tisku Josef Čapek, Komenium, Praha 1949, mírně poškozený přebal, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 4.100 CZK (164 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Košile

    Položka č.: 674

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 09:14

    linořez, 1916, 16,5 x 9,2 cm, vydáno ve sborníku Červen, roč. 1, 1918-19, č. 19-20, 9. 1. 1919, str. 227, uvedeno v monografii Josef Čapek: Grafika, č. KG 34, vydal Zdeněk Sklenář, Praha 2009, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Krásná popová (ilustrace k F. Šrámek: Popová)

    Položka č.: 673

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 09:13

    linořez, 1919, 14,1 x 8,5 cm, vydáno ve sborníku Červen, roč. 2, 1919-20, č. 35, 30. 10. 1919, str. 317, uvedeno v monografii Josef Čapek: Grafika, č. KG 116, vydal Zdeněk Sklenář, Praha 2009, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Nejskromnější umění

    Položka č.: 430

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:00

    bibliofilie, 1920, 21 x 14 cm, podpis Josefa Čapka, vydal Ot. Štorch - Marien, náklad 1000 výtisků, brožovaná vazba, obálka, 67 stran, zcela rozpadlá vazba, odtržená obálka, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Musaion (sborník pro moderní umění)

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, 3 graf. přílohy, původní linoryt Harmonikář J. Čapka, linoryt Podzim V. Špály a litografie R. Kremličky Uklízečky, obálka a tit. list J. Čapek, rediguje K. Čapek, vydal Aventinum, Praha 1920, pův. brož., 86s., obálka drobné skvrny, rub titulního listu slepen s reprodukcí, velmi dobrý st…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Lelio

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, 1. vydání, ruční papír, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1917, plpl. převazba, 74s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Bratři Čapkové: Ze života hmyzu

    Položka č.: 44

    bibliofilie, podpis Josefa i Karla Čapka v titulu, úprava, kresby a ob. Jos. Čapek, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1922, pův. brož., 82s., restaurováno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Veselý rok 11x

    Položka č.: 1362

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:49

    11x ofset, 1951, 26,2 x 31,9 - 26,1 x 35,9 cm, značeno Josef Čapek na každém listu, soubor 11 ofsetů z původních 12 v originální obálce, vydalo Komenium, původní obálka zašpiněná a potrhaná, některé ofsetové listy zašpiněné a pokrčené, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praz…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. Weiss: Dům o 1000 patrech

    Položka č.: 511

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 15:00

    kniha, vazba J. Čapek, typ. upr. ”teigovského ražení” V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1929, sb. Úroda, sv. 2, pův. clpl. vazba, 236s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pierre Mac-Orlan - Přístav mrtvých vod

    Položka č.: 504

    kniha, 1927, 20,5 x 13 cm, Praha, Aventinum, vazba nepůvodní, celoplátěná, 54 stran, ilustrace J. Čapka a jeho veváz. Obálka, z knihovny Kamila Lhotáka, podepsáno PN na titulní straně Kamil Lhoták 1942 , dobrý stav, převazba, obálka vlepená v zadní části knihy, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměl…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Benjamin Klička - Pestré osmero

    Položka č.: 501

    kniha, 1928, 19,5 x 12,5 cm, Praha, Václav Petr, 1928, vazba původní, brožovaná, 62 stran, dvoubarevný linoryt J. Čapek, stav dobrý až velmi dobrý, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Bratři Čapkové - Lásky hra osudná

    Položka č.: 498

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    kniha, 1922, 17 x 14 cm, Praha, Dr. Ot. Štorch-Marien, 1922, vazba původní, brožovaná, 253 stran, , stav dobrý, obálka opotřebená, listy lehce zažloutlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    F. Jammes: Román zajícův

    Položka č.: 489

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    kniha, dvoubar. linoryt na ob., čb. linoryt na tit. listě a 38 linorytů (2 celostr.) v textu J. Čapek, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1920, ex. 267, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, brož, 65s., nepatrný úbytek ob. na hřbetu, velmi dobrý, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium n…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Mnich

    Položka č.: 242430

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 02. 2020 23:56

    linořez, novější otisk z původní matrice, 12,5 x 8,5 cm, novotisk z původního štočku Josefa Čapka, který vznikl kolem 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Žebračka

    Položka č.: 242429

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 02. 2020 23:54

    kolorovaný linořez, novější otisk z původní matrice, 13,1 x 6 cm, novotisk z původního štočku Josefa Čapka, který vznikl kolem 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, na spodním okraji papíru (mimo tisk) nepatrná šmouha patrně od tužky, antiqari.at Radhošťská, studium na Umě…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Oslík

    Položka č.: 242428

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 02. 2020 23:52

    kolorovaný linořez, novější otisk z původní matrice, 6,2 x 6,6 cm, novotisk z původního štočku Josefa Čapka, který vznikl kolem 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, mírně zažloutlý papír, na papíru (mimo tisk) skvrna od vody a malá dírka na pravém okraji, antiqari.at Radh…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pes

    Položka č.: 242427

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 02. 2020 23:50

    linořez, novější otisk z původní matrice, 5 x 7,3 cm, novotisk z původního štočku Josefa Čapka, který vznikl kolem 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)