• František Drtikol

    (1883-1961)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    olej, překližka, 33,5 x 28,5 cm, sign. LD Drtikol 1949, rám, obraz je dílem jednoho z předních českých umělců a propagátorů fotografie jako uměleckého počinu. Počátkem třicátých let se autorův zájem stále více odvracel od fotografie k malbě. Námětem se často stávají krajiny. Rozmanité kopcovité kraj…

    Aktuální cena: 31.000 CZK (1.240 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Podzimní kytice

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, plátno, lepenka, 40 x 35 cm, sign. PD LKuba, rám, některými označován za „Posledního Impresionistu“.Tento pozoruhodný český umělec, vystudovaný varhaník, strávil řadu let v zahraničí, díky čemuž byl v Čechách dlouhou dobu opomíjený. Tvořil na přelomu Secese a Impresionismu. Z počátku své tvorb…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Předjaří

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    olej, karton, 31,5 x 43,5 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, na rámu drobné oděrky

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Přepršky

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    olej, karton, 1927, 36 x 51 cm, sign. LD O. Bubeníček, rám, vzadu popsáno Přepršky Výhled z Karlštejna k Devíti Skalám ( Svratka českomoravská Vysočina) 1927 Ota Bubeníček, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dvě kamarádky

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    pastel, papír, 1997, 63 x 47,5 cm, sign. LU A Born 97, rám, ukázka z tvorby jednoho z nejslavnějších českých kreslířů, grafiků a ilustrátorů, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárněné svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (6.800 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Karneval v Benátkách

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    litografie, 49 x 38 cm, sign. PD A Born, rám, č. 44/85, drobné oděrky na rámu, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bratrské vztahy

    Položka č.: 101

    litografie, 44 x 54 cm, sign. PD A Born, rám, č. 59/80, vzadu tužkou připsáno Bratrské vztahy, po obvodu drobné skvrny, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Madame Butterfly

    Položka č.: 100

    litografie, 43 x 53 cm, sign. PD A Born, rám, č. 76/80, vzadu tužkou připsáno A Born Madame Butterfly, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Podivná setkání na Peloponésu

    Položka č.: 99

    litografie, 2000, 47 x 66 cm, sign. PD A Born, rám, č. 77/95, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    František Josef a můj dědeček v Tyrolích

    Položka č.: 98

    litografie, 1994, 65 x 49 cm, sign. PD A Born, rám, č. 68/90, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Shakespeare: Sen noci svatojánské

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    litografie, 1993, 29 x 20 cm, sign. LN A Born, rám, nahoře uprostřed odřený rám, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Masky

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    litografie, 13 x 9 cm, sign. PD A Born, rám, autorský tisk, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2016)

    Skloněná

    Položka č.: 81

    zlacený reliéfní tisk, 29 x 16 cm, sign. PD Olbram Zoubek, rám, autorský tisk

    Aktuální cena: 4.401 CZK (177 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Hommage á Hans Memling

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    litografie, 1990, 48 x 37 cm, sign. PD Oldřich Kuhánek 1990, pasparta, vzadu nalepen štítek z Díla, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Sen

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    olej, plátno, 47 x 37 cm, sign. LD K. Laštovka, rám, vzadu nalepen štítek z Díla, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Oldřich Eichler

    Tři grácie

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 1977, 100 x 100 cm, sign. vzadu Eichler 77, rám, studium na ŠUŘ v Turnově, žák prof. J. Nušla na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jiří Žižka

    (1957-2009)

    Letní radovánky

    Položka č.: 76

    olej, plátno, 60 x 82 cm, sign. LD Žižka, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka a K. Součka na AVU v Praze, člen skupiny K.Q.N.

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Ivan Komárek

    Rezavá střecha- vlhký sklep

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    akryl, email na plátně, 2017, 105 x 145 cm, sign. vzadu Ivan Komárek 2017, vzadu popsáno autorem. Obrazy figurálního malíře Ivana Komárka, vycházejí především z kresby. V obrazech dominuje linka a výrazná stylizace figur, jejich proporcí a pohybu. Obrysovou linii autor upřednostňuje před samotnou mo…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Ota Janeček

    Staré stromy

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.600 €)

    olej, plátno, 1981, 51 x 69 cm, rám, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdobími, inspirovanými různými vlivy, avšak zásadní inspirační zdroj příroda, kt…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.600 €)

  • Ivan Ouhel

    Pohyby

    Položka č.: 59

    tempera, papír, 29,5 x 41,5 cm, rám, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Barevná pole

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, deska, 1975, 27 x 33 cm, sign. LD Valter 1975, rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří Načeradský

    Dívky

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU Načeradský 2012, rám, typická ukázka pozdní tvorby klasika české malby, která tematicky i malířským zpracováním navazuje na Matissovo zpodobení ženského těla v pohybu, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    To není mytologie, to je strašidlo přítomnosti

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tuš, akvarel, papír, 1953, 49 x 37 cm, sign. LN Liesler 53, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ota Janeček

    Rybář

    Položka č.: 50

    tužka, pastel, papír, 1953, 24,8 x 17,4 cm, sign. PD Ota Janeček 1953, rám, LD věnování: Panu L. Mervartovi, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Zdeněk Mlčoch

    (1921-1995)

    Svatební košile

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    olej, sololit, 1979, 64 x 36 cm, sign. PD Mlčoch 79, rám, žák prof. K. Langera a K. Svolinského, člen UVU, skupiny Radar a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Zdeněk Mézl

    Nebe, peklo, ráj

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (208 €)

    kolorovaný dřevoryt, 50 x 35 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, pasparta, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 5.700 CZK (228 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Moje svatá trojice

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (136 €)

    kolorovaná litografie, 13,8 x 9,8 cm, sign. PD J. Jíra, pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 3.400 CZK (136 €)

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Monotyp (diptych)

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    2x monotyp, 60. léta, 24 x 16,5 cm, rám, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Zvuky hodin

    Položka č.: 28

    lept, 1912, 24 x 18 cm, PD značeno v desce a razítkem Kupka, rám, uvedeno v katalogu k výstavě v Museum Het Paleis, Den Haag, 1996 pod č. 119, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Fontána

    Položka č.: 27

    suchá jehla, 1923, 23 x 15 cm, PD značeno v desce a razítkem Kupka, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)