Michael Rittstein
H.H. Ewers: Srdce králů
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 3x bar. sign. litografie a ob. M. Rittstein, 1. sv. edice Topas, vyd. Trigon, Praha 1991, brož, ex. A/3, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdru…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Petr Melan
Z korespondence Antonína Dvořáka
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, 4x sign. komb. technika P. Melan, vyd. Supraphon, Praha, 1983, ex. 2/200 na ručním papíře z Velkých Losin., ed. Lyra Pragensis, pův. clkž. vazba (Tomos), 40s., intaktní stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Jiří Trnka
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Fr. Hrubín: Černá denice
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., drobné trhlinky při hřbetu, skvrna na obálce 2 cm, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny…
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Miroslav Tříska
(1976)
Karla Erbová: Plzni
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 6x sign. linoryt M. Tříska, vyšlo nákladem autorky, Chotěšov, 2001, ex. 11/13, volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Josef Lada
(1887-1957)
Na pouti
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
leporelo, vzácně se objevující leporelo, 20x il. Josef Lada, vyd. Karel Synek, Praha, verše Václav Řezáč, kniha poškozena, místy opravováno lepící páskou, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Minka Podhajská
(1881-1963)
Měsíce
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
volné listy, 12 původních barevných dřevorytů, 6 čb. dřevorytů znázorňujících znamení zvěrokruhu, podpis autorky pod titulní dřevorytovou vinětou na titl. straně textové části, vyd. Jos. Hladký, Praha, podpis autorky v tiráži, vročení 1919, ex.: 84/200, 18 volných listů, textový dvojlist v kart. des…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Jaroslav Martinec
Básně
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, clpl. tzv. lipská vazba se zlaceným reliéfem a písmem, zlatá ořízka, vazbu provedlo knihařství H. Sperling v Lipsku, (knihaři nejspíš neměli tušení, že básníkovo jméno z titulního listu nelze použít ve stejném tvaru i na desky), vydal Dr. Grégr a Ferd. Dattel, Praha 1872, 102 s., naprasklá př…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Viktor Oliva
(1861-1928)
Svatopluk Čech: Písně otroka
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
kniha, clpl. nakladatelská vazba s reliéfem a zlaceným písmem, návrh vazby V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1902, 78 s., skvrny na vazbě, rohy a hřbet lehce odřený, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Čapek
(1890-1938)
Obyčejný život
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
kniha, 19 x 13 cm, vydal Fr. Borový, Praha 1934, celokožená zakázková vazba s reliéfně tlačenou avantgardní ražbou zdobenou zlacením, zlatá ořízka, 215 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Pravý výlet pana Broučka do měsíce
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
kniha, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1889, druhé vydání, pův. clpl. vazba s ražbou, zlacená ořízka, 185s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Milan Kundera
Monology
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, ilustrace, vazba a typografie Zdenek Seydl, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1965, pův. kožená vazba se zlacenou ražbou, 110s., vlastnické razítko na titulní straně, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Postrzyžyny
Položka č.: 424Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis a věnování autora na titulní straně, vyd. Panstwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa, 1980, polské vydání, pův. pevná vazba, 128s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Ferdinand Staeger
(1880-1976)
E. Mörike: Mozart auf der Reise nach Prag
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 5x mědirytina F. Staeger, na předsádce vepsáno věnování Josefu Hodkovi (něm.), vyd. Hermann A. Wiechmann, München, 1919, plp. převazba, 140s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Rudolf Svatek
(1930-1973)
Za život radostný
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
bibliofilie, 13x sign. linoryt R. Svatek, vyd. Krajské nakl., Plzeň, 1958, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Josef Lada
(1887-1957)
Pohádky Vlasty Buriana
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
kniha, il. Josef Lada, autoři: E. Šimáček a J. Škrdlant, vyd. Nakladatelství Pokrok, Praha, 1927, pův. pevná vazba, 61s., obrázky vybarvené obyčejnou tužkou, většina vygumována, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Ladislav Klíma
(1878-1928)
Cogitata
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1989, edice Revue K, Ex. 349/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Bedřich Hlaváč: František Josef I.
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, obálka a úprava K. Teige, podpis B. Hlaváče na titl. straně, vlepeno ex libris s motivem T. G. M., vyd. F. Borový, Prha, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, 715s., zkosená vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel D…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jan Konůpek
Olřich Novotný: Beata
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, 2x se opakující linoryt na obálce a titulní straně a linoryt v tiráži J. Konůpek, vyd. vl. nákladem, Praha, 1912, č. výtisk, ex.: 99/220, pův. broř s obálkou, 50s., lehce natržený hřbet ve spodní části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V…
Karel Tondl
(1893-1980)
Karel Hynek Mácha: Marinka
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, dřevoryty vyzdobil K. Tondl, text revidoval Dr. Fr. Frčma, vydal S.Č.U.G. Hollar, Praha 1925, Ex. 155/300, na ručním papíře Umbria, 46 s., polopergamenová vazba, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Bohumil Krs
(1890-1962)
Závišova milostná píseň
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, sign. litografie na titulním listu, 3 celostr. lit. B. Krs, drobné lit. v textu, vyd.ke sjezdu bibliofilů, Moravská Ostrava, 1931, pův. brož, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, ve speciálce prof. F. Kysely
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Josef Sudek
(1896-1976)
Žijeme 1932
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Jan Zrzavý
Musaion IV.
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, úvodní slovo Karel Teige, vyd. Aventinum, Praha, 1923, pův. brož, 27s. textu + 36 obrazových příloh, některé listy uvolněny, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných,…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Josef Hodek
(1888-1973)
Fr. Sušil: Odběhlá matka
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, bar. sign. dřevoryt J. Hodek, vyd. Klub přátel umění, Uh. Hradiště, 1930, ex.: 31/250, pův. brož, 12s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
K. H. Mácha: Máj
Položka č.: 220Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, 4 celostr. ilustrace Toyen, značeno LD v tisku, vyd. Družstevní práce, Praha, 1936, pův. clpl. vazba, 69s., vazba lehce zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)
Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu
František Drtikol
Akt s drapérií
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2022 15:00
příležitostný tisk fotografie, 28,7 x 40,2 cm, "K výstavě konané na přelomu roku 1972-73 byl vydán i tento příležitostný tisk fotografie z roku 1914 Formát 28,7 x 40,2cm Náklad 1000 výtisků." František Drtikol (1883 – 1961) byl český fotograf tvořící v letech 1901 až 1935, příležitostně…
Aktuální cena: 2.700 CZK (113 €)
Andy Warhol
Andy Warhol Collection - QUEEN ELIZABETH II
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
Andy Warhol
Andy Warhol Collection - Mick Jagger
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu
Josef Rataj
Hope
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu
.
Figurka Jack Sparow
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
sádra, 49 x 21 cm
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)