• Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Zhasněte světla

    Položka č.: 1471

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 05:38

    kniha, podpis s věnováním J. Seifert, vyd. Melantrich, Praha, 1939, brož, 47s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Svatopluk Mikyta

    (1973)

    Pre-Kresby

    Položka č.: 1468

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 05:35

    kniha, podpis a věnování S. Mikyta, 20 stran s vyobrazeními, vyd. Svätopluk Mikyta a Hikhok Culture, Bratislava, 2006, clpl. vazba, nestránkováno, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Miloš Macourek

    (1926-2002)

    Saul Steinberg

    Položka č.: 1466

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 05:33

    kniha, věnování M. Macourka redaktoru D. Plichtovi v tiráži, vyd. SNKLHU, Praha, 1959, brož, 115s., odřené a zažloutlé okraje, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R.L. Stevensona

    Položka č.: 1445

    Vyvolávací cena: 2.950 CZK (118 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 05:12

    suchá jehla, 1956, 10,5 x 7,9 cm, sign. DU Tichý 56, zažloutlý, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.950 CZK (118 €)

  • Robert Briffault

    Úpadek a pád Britského impéria

    Položka č.: 1435

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 05:02

    kniha, 3 vyobrazení, předmluva a komentář A.S. Singwick, Ed. Na okraj nové doby, sv. 9, vydalo nakl. Orbis, Praha, 1942, brož, 74s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Václav Zykmund: Vilém Reichmann Cykly

    Položka č.: 1432

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:59

    kniha, podpis fotografa, vydalo SNKLHU, Praha 1961, 23 s. textu a 64 čb. vyobrazení, brož., lehce odřený hřbet, Antikvariát Ostrovní, člen skupiny RA, DOFO a Q

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    M. Kaizl: Soubor exlibris

    Položka č.: 1429

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:56

    bibliofilie, 12 barevných a 4 černobílé exlibris E. Kotrba, vše signováno, edice Kunstner-monografi nr. 1, vydala Grafolia, Rudkobing 1962, Ex. 84/100, 13 s., brož., lehce zašpiněná obálka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

  • Karel Horký

    Svatební cesta listy z bojiště

    Položka č.: 1427

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:54

    kniha, podpis a věnování K. Horký, vydalo nakladatelství Šolc a Šimáček, společnost S.R.O., Praha 1931, 136 s., celoplátěná vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Geistlicher Seelenwecker, worin Morgen-, Abend-, Mess-, Beicht-, und Communiongebete; die Litanei von süssen Namen Jesu, sammt ver schiedenen Gebeten und Messgesängen, nebst der Kreuzwěegandacht enthalten ist.

    Položka č.: 1414

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:41

    kniha, německý text psaný gotikou, frontispis dřevoryt, titulní list, úvod Johann Geith, Im Landsfrass´schen Verlage, Neuhaus (Jindřichův Hradec) 1839, 201 str. , původní kožená vazba zdobená vlisem, vazba místy odřená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Ch. Vrancken: Exposition Picasso 16 Juin - 30 juillet 1932

    Položka č.: 1413

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:40

    katalog, vydal Galeries Georges Petit, Paris 1932, 75 s., 35 vyobrazení v přílohách, kartonová vazba, skvrny na vazbě, poškozený hřbet, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academia de San Fernando v Madridu

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Automobil (ex libris Kamil Lhoták)

    Položka č.: 1405

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:32

    serigrafie, 9,7 x 6,7 cm, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Položka č.: 1404

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:31

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Helena Emingerová

    (1858-1943)

    Dívky

    Položka č.: 1400

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:27

    2x suchá jehla, 11 x 13,7 ; 13,5 x 9,7 cm, sign. PD Helena Emingerová, rám, soutisk na jednom papíře, Antikvariát Dlážděná, žákyně K. Javůrka, studium u G. C. E. Courtoise na Academie Colarossi v Paříži, členka SVU Mánes, Kruhu výtvarných umělkyň, JUV v Praze a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Maxmilian Švabinský

    Tygří lov

    Položka č.: 1397

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:24

    litografie, 1920, 15 x 15 cm, sign. PD M, Původní litografie Moderní revue č. XXV. R. 1920., Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, čl…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ola Beranová

    Sova

    Položka č.: 1396

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:23

    tuš, papír, 21,9 x 29,9 cm, sign. PD Beranová, ušpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Odmítnutí

    Položka č.: 1395

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:22

    akvarel, tuš, papír, 29,3 x 17,8 cm, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Karel Myslbek

    (1874-1915)

    Náčrtník

    Položka č.: 1389

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:16

    11x tužka, papír, 18,2 x 25,5 cm, vše sign. Myslbek, vázáno v celoplátěné vazbě, na níž je PD značení Myslbek, mírně zašpiněná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera a Hynaise na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Nizámí: Chvály

    Položka č.: 1387

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:14

    konvolut 3 kreseb (1x akvarel tuš, papír, 2x tuš, papír), 25 x 35 ; 21 x 15,5 cm, 2x monogramováno, ilustrace ke knize, vydal Melantrich, Praha 1953, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předse…

    Aktuální cena: 1.001 CZK (41 €)

    Poslední dražitel: ID9**2 Historie příhozu

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    Konvolut 5-ti grafických listů

    Položka č.: 1379

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:06

    1x dřevoryt, 1x mědiryt, 3x litografie, 18 x 25 ; 19 x 36 cm, vše signováno, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Václav Boukal

    (1922-2007)

    Dívka v kroji

    Položka č.: 1378

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:05

    akvarel, papír, 1943, 29,3 x 21,6 cm, sign. PD V. Boukal 43, při okrajích mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Skicář - v zoologické zahradě

    Položka č.: 1373

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 04:00

    7x uhel, papír, 1948, 14,8 x 21 cm, kresby z 12. VIII 1948, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Skicář

    Položka č.: 1372

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:59

    17x kresba (tuš, tužka), papír, 10,4 x 15 cm, kresby ze září 1948, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Skicář

    Položka č.: 1371

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:58

    7x tuš, papír, 1948, 10,5 x 15 cm, kresby z července 1948, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Skicář

    Položka č.: 1370

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:57

    13 x tuš, papír, 1948, 11 x 15 cm, kresby z 27. VI 1948 až 1. VII 1948, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Skicář

    Položka č.: 1369

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:56

    43 x tužka, papír, 1968, 14,4 x 10,5 cm, kresby z 5. VII 1968 až 9. IX 1968 , Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Veselý rok 11x

    Položka č.: 1362

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:49

    11x ofset, 1951, 26,2 x 31,9 - 26,1 x 35,9 cm, značeno Josef Čapek na každém listu, soubor 11 ofsetů z původních 12 v originální obálce, vydalo Komenium, původní obálka zašpiněná a potrhaná, některé ofsetové listy zašpiněné a pokrčené, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praz…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Shromáždění

    Položka č.: 1354

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:41

    akvarel, tuš, papír, 17,6 x 25,8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Topoly

    Položka č.: 1353

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:40

    uhel, papír, 19,8 x 14,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Boží prsty

    Položka č.: 1350

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:37

    dřevoryt, 19,9 x 27,6 cm, sign. PD A. Hála, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Stojící akt zezadu

    Položka č.: 1349

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2018 03:36

    tuš, papír, 1941, 45,2 x 33 cm, sign. PD Mašek 41 , ze sbírky nakladatele a vydavatele Arnošta Kvasničky (1898-1947), Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)