Pavel Roučka

(1942)

studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

SEZNAM AUTORŮ


  • Pavel Roučka

    (1942)

    Dívka s hadem

    Položka č.: 230178

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 02. 2019 18:23

    litografie, 28 x 20,6 cm, sign. PD Roučka, autorský tisk, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Píseň písní

    Položka č.: 230177

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 02. 2019 18:22

    litografie, 53,8 x 37,1 cm, sign. PD Tomášovi Pavel Roučka, autorský tisk, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postavy

    Položka č.: 231298

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 02. 2019 12:05

    litografie, 1986, 19,9 x 8,8 cm, sign. DU Roučka 86, pasparta, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID206 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Bez názvu

    Položka č.: 224704

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2019 16:20

    litografie, 1995, 53,5 x 37 cm, sign. DU Roučka 95, rám, 62/64, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4650 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Bez názvu

    Položka č.: 224705

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2019 16:15

    litografie, 1993, 54 x 38 cm, sign. DU Roučka 93, rám, 1/2, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID4151 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postava

    Položka č.: 224459

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2019 16:05

    litografie, 54 x 38 cm, sign. DU Roučka, rám, 49/75, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4650 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postava muže

    Položka č.: 227126

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 01. 2019 16:00

    litografie, 2013, 72,5 x 54,7 cm, sign. PD Roučka 2013, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID4650 Historie příhozu

Facebook