Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    S divokými prasaty

    Položka č.: 226755

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2019 23:52

    lept, 11,9 x 8,5 cm, sign. PD Konůpek, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Strážce

    Položka č.: 226764

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2019 19:04

    dřevoryt, 17 x 11 cm, sign. PD Konůpek, rám, na paspartě zažloutlé skvrny, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Konůpek

    Říman

    Položka č.: 226763

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2019 19:02

    lept, 12 x 8,5 cm, sign. PD Konůpek, rám, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Vykopávky ( Ex libris Vladimír Bujárek)

    Položka č.: 218365

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 12. 2018 23:20

    litografie, 13 x 10,2 cm, sign. PD Kpk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Ježíš

    Položka č.: 226762

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 11. 2018 19:08

    tisk, 19,5 x 12,8 cm, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID3152 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris Jan Konůpek

    Položka č.: 218384

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 10. 2018 22:46

    zinkografie, 11,8 x 7,7 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Karel Pavelka

    Položka č.: 224105

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 10. 2018 22:00

    lept, 1940, 20 x 12,7 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Medůza, Ex libris z knihovny Antonína Grimma

    Položka č.: 223915

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 10. 2018 21:16

    suchá jehla, 5 x 6,5 cm, sign. PD KpK, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Antická váza, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 223914

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 10. 2018 21:14

    suchá jehla, 5 x 6,5 cm, sign. PD KpK, vzadu popsáno Grimm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Váza, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 223913

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 10. 2018 21:12

    dřevoryt, 5 x 7 cm, signováno v tisku K, zažloutlý papír, spodní okraj odtržený, nezasahuje do tisku, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Po stopách, Ex libris Rudolf Richard Hofmeister

    Položka č.: 223911

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 10. 2018 21:10

    dřevoryt, 8 x 13 cm, sign. DU v tisku KNK, drobé fleky na papíře, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Srdečný pozdrav z lesního zátiší

    Položka č.: 218065

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2018 16:50

    lept, 20 x 13 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jan Konůpek

    Zápas

    Položka č.: 218063

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2018 16:40

    lept, 18,4 x 11,3 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jan Konůpek

    Klavírista, Ex libris Mirek Kittrich

    Položka č.: 224231

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 19:10

    zinkografie, 7,5 x 10 cm, monogram K v tisku, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5488 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Hráč na flétnu

    Položka č.: 226848

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 09. 2018 21:05

    lept, 11 x 9,2 cm, sign. DU Konůpek, Ex libris František Kozák, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Ve dveřích

    Položka č.: 223909

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 08. 2018 21:18

    lept, 8 x 10 cm, sign. PD, č. 12, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID799 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris Marie Jančáková

    Položka č.: 218413

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2018 22:10

    lept, 14,3 x 9 cm, LD značeno v desce K, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6624 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris arch. Fr. Kozák

    Položka č.: 218411

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2018 22:08

    lept, 14,7 x 11 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID3085 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Zahradnice ( Z knihovny Marie Jančákové)

    Položka č.: 218364

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 07. 2018 21:52

    lept, 16,5 x 9,5 cm, sign. PD Konůpek, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Bohyně lovu, Ex libris

    Položka č.: 224237

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 06. 2018 19:14

    zinkografie, 7 x 11 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5655 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Sochař sochající Panu Marii, Ex libris Jaro Beran

    Položka č.: 224236

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 06. 2018 19:12

    zinkografie, 1928, 7 x 13,5 cm, monogram KpK v tisku, na PD tištěnu Jan Konůpek, vzadu popsáno Jan Konůpek 1928, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a…

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Klečící můž, Ex libris Jan Žiška

    Položka č.: 224229

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 06. 2018 18:58

    zinkografie, 6,5 x 10,5 cm, monogram K v tisku, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Antický motiv, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 223912

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 05. 2018 19:24

    dřevoryt, 7,5 x 10 cm, signováno v tisku K, vzadu popsáno Grimm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6456 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Listy z Evangelií

    Položka č.: 222597

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2018 08:44

    bibliofilie, 50 listů s obr. doprovodem k Novému Zákonu J. Konůpek, vyd. M.D. Zelenka, Praha, 1937, volné listy v pův. ob., pravý dolní růžek listů lehce poškozený, ob. na hřbetu krátce natržená, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, …

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID3093 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Smrtka

    Položka č.: 207911

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2018 13:40

    lept, 17 x 11,8 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6518 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Modlitba

    Položka č.: 207907

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2018 13:35

    lept, 10,3 x 8 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID1383 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Z knih Jana Rudolfa Bečáka

    Položka č.: 220954

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 04. 2018 21:34

    lept, 13,5 x 8 cm, sign. PD Konůpek, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID206 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Emporium Alois Dyk

    Položka č.: 218062

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 01. 2018 16:20

    lept, 14,9 x 10,3 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID1098 Historie příhozu