Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Eryníe

    Položka č.: 207525

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 10. 2019 14:11

    lept, 15,8 x 9,7 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Emporium MCMXXXIII

    Položka č.: 218064

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 07. 2019 15:28

    lept, 15,2 x 11,2 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    K.H. Mácha - Návrat

    Položka č.: 220080

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 06. 2019 13:25

    lept, 10,4 x 17,2 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Mirro Pegrassi

    Položka č.: 220953

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2019 20:48

    lept, 12,5 x 9 cm, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Ladislav Svoboda (zelená varianta)

    Položka č.: 218371

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2019 20:17

    zinkografie, 10,1 x 6,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Ladislav Svoboda

    Položka č.: 218370

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2019 20:12

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Vácslav Rudl (PF MCMXL)

    Položka č.: 218386

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 23:30

    zinkografie, 1939, 15 x 10 cm, PD značeno K, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Spisy Karla Hynka Máchy (Ex libris Vácslava Rudla)

    Položka č.: 218385

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 23:28

    zinkografie, 1936, 12,8 x 9,7 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Vácslav Rudl

    Položka č.: 218374

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 23:24

    zinkografie, 1936, 4,3 x 4 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Vácslav Rudl

    Položka č.: 218373

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 23:22

    zinkografie, 1936, 6,3 x 4 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Dr Karel Skála

    Položka č.: 218372

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 23:20

    zinkografie, 1941, 8 x 5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Helma, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 224235

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 19:20

    dřevoryt, 3,5 x 4,5 cm, vzadu popsáno Grimm, okraje lehce odřené, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Orlice, Ex libris Vladimír Bujárek

    Položka č.: 224232

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 19:14

    zinkografie, 7,5 x 8,5 cm, monogram K v tisku, vzadu tištěno Jan Konůpek zk 1943, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Turisté, Ex libris Vlad. Bujárek

    Položka č.: 224230

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 04. 2019 19:12

    zinkografie, 8,5 x 11 cm, monogram K v tisku, vzadu tištěno Jan Konůpek zk 1943, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 850 CZK (34 €)

  • Jan Konůpek

    Sklizeň (Ex libris Frant. Venera)

    Položka č.: 227010

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2019 20:54

    lept, 7,5 x 5,7 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Jan Konůpek

    Z knih Vácslava Rudla

    Položka č.: 223962

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2019 20:38

    zinkografie, 1926, 8,2 x 6,5 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Kázání

    Položka č.: 220979

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 04. 2019 19:24

    litografie, 19,2 x 13 cm, PD značeno KPK, č. 134, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Konůpek

    Eros a Psyche (Ex libris)

    Položka č.: 217049

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 04. 2019 16:15

    lept, 15,6 x 11,3 cm, sign. Konůpek, jemně znečištěný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Grafické sbírky Jaroslava Picky

    Položka č.: 217019

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 04. 2019 16:10

    litografie, 21,2 x 14 cm, monogr. KPK, zažloutlý, jemně znečištěný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Portrét muže

    Položka č.: 199262

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 04. 2019 11:55

    litografie, 26 x 24,5 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Souboj v ložnici

    Položka č.: 198344

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 20:58

    lept, 24,7 x 20 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    To je moje kniha (Ex libris Jaroslava Krátká)

    Položka č.: 218381

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 19:46

    zinkografie, 14 x 6,4 cm, PD značeno K, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Spisy Josefa Kajetána Tyla (Ex libris Vácslava Rudla)

    Položka č.: 218380

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 19:44

    zinkografie, 1926, 9,5 x 7 cm, PD značeno KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Spisy Aloise Jiráska (Ex libris Vácslav Rudl)

    Položka č.: 218379

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 19:42

    zinkografie, 1926, 7,2 x 8 cm, PD značeno KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Josef Kučera

    Položka č.: 218378

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 19:40

    zinkografie, 1942, 9,1 x 5,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris J L Krejčí

    Položka č.: 218377

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 04. 2019 19:38

    zinkografie, 1944, 3,3 x 2,6 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Kaktus (Ex libris Vlad. Bujárek)

    Položka č.: 223977

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 04. 2019 23:18

    zinkografie, 1943, 14,8 x 8 cm, vzadu razítko autora, zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Z knih Vácslava Rudla

    Položka č.: 223956

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 04. 2019 23:08

    zinkografie, 1927, 12,5 x 8 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Sklizeň (Mojmír Helcelet)

    Položka č.: 223935

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 04. 2019 23:06

    lept, 1919, 9,3 x 5,2 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Skřivánek

    Položka č.: 184679

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 03. 2019 18:02

    lavírovaná kresba tuší, 21,7 x 15,6 cm, sign. PD Konůpek, pasparta, lehce zažloutlý papír, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)