Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Skřivánek

    Položka č.: 184679

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 03. 2019 18:02

    lavírovaná kresba tuší, 21,7 x 15,6 cm, sign. PD Konůpek, pasparta, lehce zažloutlý papír, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6898 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Oblaka

    Položka č.: 221917

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 03. 2019 10:50

    tužka, papír, 9,5 x 13,5 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6831 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Oblaka

    Položka č.: 221916

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 03. 2019 10:45

    tužka, papír, 11 x 13,5 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Položka č.: 221782

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 03. 2019 13:05

    tužka, papír, 1936, 9,5 x 14,5 cm, monogr. PD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Konůpek

    Položka č.: 181747

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 03. 2019 11:20

    rudka, papír, 25 x 35 cm, monogr. PD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jan Konůpek

    Emporium Alois Dyk

    Položka č.: 220510

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 03. 2019 22:08

    lept, 1932, 12,8 x 9,7 cm, PD monogr. Kpk, lehce zažloutlý papír, na papíře drobná skvrna, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6878 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Selský dvůr

    Položka č.: 230517

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 02. 2019 18:58

    lept, 1939, 24 x 30 cm, sign. PD Konůpek 39, při okrajích mimo tisk poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID664 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris Svatopluk Samek

    Položka č.: 220989

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 02. 2019 23:26

    zinkografie, 10,6 x 8 cm, PD značeno KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5655 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Český Krumlov (Ex libris Svatopluk Samek)

    Položka č.: 220988

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 02. 2019 23:24

    zinkografie, 10,8 x 7 cm, PD značeno KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    S divokými prasaty

    Položka č.: 226755

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2019 23:52

    lept, 11,9 x 8,5 cm, sign. PD Konůpek, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Strážce

    Položka č.: 226764

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2019 19:04

    dřevoryt, 17 x 11 cm, sign. PD Konůpek, rám, na paspartě zažloutlé skvrny, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Konůpek

    Říman

    Položka č.: 226763

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2019 19:02

    lept, 12 x 8,5 cm, sign. PD Konůpek, rám, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)