-
Hanuš Bohman
(1903-1980)
Svatopluk Šebek
No.: 782Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
uhel, akvarel, papír, 34 x 24 cm, sign. kresba H. Bohman, r. 1976, portrétován S. Šebek, nymburský botanik a muzejní pracovník (1926 - 1996), dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vlastimil Rada
(1895-1962)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 817Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1955, Rukopisný dopis s podpisem z 30.V.1955, v původní obálce, reprodukce autorovy kresby na zadní straně, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Svabinsky, J. Preisler and J. Stursa at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda, The Hollar Associat…
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
C.F. Merckel
Václav Kliment Klicpera
No.: 802Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rytina, 9 x 8 cm, rám, podpis V.K. Klicpery pod portrétem, poškozený papír,na rámu oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
No.: 803Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1958, Rukopisný dopis s podpisem z 5.11.1958 o exposionalismu a aktuálním stavu výtvarného umění v zemi, v původní obálce, strojopisný signovaný text Humánní abstraktní obraz a způsob nazírání na tento druh tvorby; přiložena aktivní grafika V prostoru bez zemské tíže ve formátu 7,7 x 10,5 cm,…
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Paul Claudel
(1868-1955)
Dopis Zdeňce Braunerové z r. 1909 z Paříže
No.: 804Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1909, Rukopisný dopis ve francouzštině s podpisem z roku 1909, obálka s popisem pochází z knihovny Prokopa Tomana, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.600 CZK (67 €)
Last auctioneer: ID2**5 History of bids
-
Vítězslav Novák
(1870-1949)
Fotografie s podpisem
No.: 791Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8,5 cm, 1x fotografie s podpisem a štítek s podpisem, nalepeno na papíře, 1x volná podepsaná fotografie, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Ema Destinová
(1878-1930)
Fotografie s podpisem
No.: 790Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8 cm, podpis na fotografii E. Destinnová, r. 1925, foto Ionka, Zagreb, zadní strana nese zbytky nalepeného papíru, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Kubelík
(1880-1940)
Fotografie s podpisem
No.: 786Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x podpis, 23,5 x 17 cm, fotografie umělce s věnováním a podpisem, podpis na pap. kartičce nalepené na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Bohuslav Foerster
(1859-1951)
2x rukopis s podpisem
No.: 785Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 34 x 24 cm, rukopis s podpisem a přiloženou pohlednicí nalepen na papíře, volná pohlednice s rukopisem a podpisem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Jindřich Jindřich
(1876-1967)
Konvolut podpisů
No.: 784Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, papír, 34 x 24 cm, soubor podpisů hudebního skladatele Jindřicha Jindřicha, 3x rukopis s podpisem na pap. kartičce, 1x podepsaná kabinetní fotografie, 2x přiložená fotografie, vše nalepeno na papíře, 1x přiložená volná pohlednice s rukopisem a podpisem, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Černý
(1929-2001)
Rukopis s podpisem
No.: 783Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 33 x 24 cm, rukopis s podpisem na velném listu, fotografie a pozvánka k výstavě nalepeny, r. 1971, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava (Dílo z let 1905-1940)
No.: 279Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis J. Zrzavého na ob., vyd. Výstavní síň Svazu českého díla, Praha, 1940, texty J. Pečírka a A. Friedl, pův. sešit, 32s. (z toho 13s. soupisu díla), lehce vyšisované okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the g…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Milan Bauer
(1963)
Anatomia Gramatika
No.: 441Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept, 22 x 14 cm, sign. DU Milan Bauer 2008, Edice Duo, v červnu 2006 vydal G. Slanicay a Z. Šíma, v počtu 100 ks, tento má číslo 71. Grafická úprava obálky J. Salajka.
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel
(1942)
Charles Baudelaire: Květy zla
No.: 448Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1998, vše signováno, soubor 6 grafických listů K. Demela, vydal Kniha, grafika, bibliofilie v Praze 1998 v počtu 150ks, v tomto případě se jedná o autorský tisk. Vydavatelé J. Runštuk a Karel Žižkovský. Sobor o rozměrech 37 x 23,5 je uložen v měkkých deskách, the disciple of prof. Z. Sk…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ján Poničan
(1902-1978)
Póly
No.: 762Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání básnické sbírky, obálka Št. Bednár, 61. sv. edice EMSA (Edície mladých slovenských autorov), vydalo L. Mazáč, Praha - Bratislava 1937, pův. brož, 76s.,nerožřezáno, hřbet poškozený a odřený, desky zašlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Durych: Sedmikráska
No.: 757Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Jan Křtitel
No.: 440Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1988, vše sign. PD J. Pileček 88, rozměr souboru 42,5 x 30,5, Edice Biblos, velká řada sv. 6, soubor obsahuje 8 originálních leptů Jindřicha Pilečka. Pro své přátele připravil J. Runštuk a K. Žižkovský v roce 1988. Tento svazek má číslo 49/100, the disciple of prof. K. Svolinsky, member…
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Manojlín
(1972)
Živly
No.: 439Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 4 linorytů - Oheň, Vítr, Voda, Vzduch. Vše signováno PD Martin Manojlín 2023, vše autorský tisk. Uloženo v papírovém obalu., the disciple of prof. M. Michalek and A. Kracmar
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Malý
(1874-1935)
Krásy republiky Československé
No.: 558Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1919-1923, 52 x 36,5 x 4,5 cm, V tvrdých kartonových deskách je uloženo 110 reprodukcí dle originálu Václava Malého zachující městské a krajinné výjevy z Prahy, Čech, Moravy a Slovenska. Slovem doprovází Dr. K. Herain a Dr. F.X. Harlas (tato textová část chybí, reprodukce jsou v komplet…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Krejčí
(1942)
E. A. Poe: Havran Krkavec
No.: 557Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Veselý přírodopis
No.: 556Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graph…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
Ilonka/Hans Holm
No.: 555Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková
(1946)
Christopher Fry: Věta o větě
No.: 554Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s pův. barevnými komb. technikou ve formátu 7 x 5 cm, 1993, 11 x 7,5 cm, sign. DU Eva Hašková, č. 4/200, šitá měkká vazba, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1993, 14 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková
(1946)
Babylonská věž
No.: 553Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Také jedno faunovo odpoledne
No.: 552Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Jiří Pilka: Oslovení hudby
No.: 551Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Educ…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
No.: 550Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, m…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Česká kresba 1-4
No.: 549Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4 soubory reprodukcí v původních přebalech, 1936, 1938, 1939, 46 x 33 cm, Soubor kreseb ze sbírky Moderní galerie v Praze s texty Vojtěcha Volavky, volné listy v polokartonovém přebalu, v každém díle je po 15 reprodukcích kreseb významných českých umělců, např. (J. Mánes, M. Aleš, J. Mařák, J. Preis…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vlastislav Hofman
(1884-1964)
F. M. Dostojevskij
No.: 548Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Mařák
(1832-1899)
Julius Mařák - Výběr z jeho pozůstalosti
No.: 547Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1903, 46 x 34 cm, Publikace 30 světlotisků, 15 barevných a 5 černých autotypií na zvláštních listech a 7 autotypií v textu, vydal Karel B. Mádl, nakladatel F. Topič v Praze. Karel Boromejský Mádl (15. srpna 1859 v Novém Bydžově[1] – 20. listopadu 1932 v Potštejně) byl český historik a k…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED