-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
No.: 364Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the g…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Rutte: Jaro generací
No.: 348Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, dřevoryty a úprava C. Bouda, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 80/1200 na ručním papíře, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Neruda
(1834-1891)
Písně kosmické
No.: 343Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava M. Kaláb, vydal F. Topič, Praha 1916, 7. vydání, svázal Ant. Malík, 81 s., celokožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, lehce vybledlý a odřený hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alexandr Vladimír Hrstka
(1890-1954)
Mikuláš Lenau: Miška
No.: 338Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava A.V. Hrstka, vydali C.J. Matička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1917, 5. sv. knihovny Bibliofil, Ex. 32/315, 38 s., svázal L. Bradáč, dedikace Dr. Kamila Reslera, celokožená vazba se zdobeným reliéfem, prohnuté desky, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
No.: 315Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 426Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
No.: 604Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
No.: 603Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Prov…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Leo Kayser
(1868-1933)
Friedrich Hebbel: Meine Kindheit
No.: 599Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Sivko
(1923-1974)
Vzpomínky z Vietnamu
No.: 595Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka at The State Graphic School in Prague, prof. F. Troster at The Academy of Arts, Architecture and Design in…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Volné směry Janu Nerudovi
No.: 594Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie M. Švabinského: Podobizna J. Nerudy, text F.X. Šalda, výtvarný doprovod: H. Böttinger, J. Preisler, S. Sucharda, L. Šaloun, F. Šimon, K. Špillar, vydal Fr. Topič, Praha 1911, brož., 24 s., obálka při okrajích a hřbetu poškozená, lehce zažloutlá, jinak dobrý stav , Provenance…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Katja Hajek
(1950-2008)
Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)
No.: 457Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Plicka
(1894-1987)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 814Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Steimar
(1887-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 821Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emanuel Svoboda
(1883-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 820Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 819Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The School of Applied Arts in Zagreb, prof.…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Pelc
(1895-1967)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 813Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and M. Pirner at the Academy of Fine Arts, member of The Manes Association of Fine Artists
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Konvolut 4 pozdějších katalogů
No.: 282Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Benito Mussolini
(1883-1945)
Mluvím s Brunem
No.: 847Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vilém Zítek
(1890-1956)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 846Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1946, 17 x 22,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z roku 1946, v původní obálce, psáno na zadní straně fotografické podobizny operního pěvce (basista, člen Národního divadla, v r. 1946 jmenován národním umělcem), Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Volavka
(1899-1985)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 844Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Burka
(1886-1947)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 841Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Koula and A. Liebscher at Czech Technical University in Prague (CTU)
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arthur Novák
(1876-1957)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 839Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Provenance: Antiquarian Dlážděn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Kafka
(1878-1942)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 834Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1938, 21 x 31,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 30.VIII.1938, doplnit, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Křička
(1884-1949)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 832Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis a úmrtní oznámení, 1937/1949, 15 x 11 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 19.XII.1937, vloženo do dopisu s úmrtním oznámením z r. 1949, podepsána A. Křičková, v původní obálce. Překladatel, pedagog, básník, knihovník. , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Karikatury Adolfa Hoffmeistera
No.: 250Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podpis na obálce a úv. stať A. Hoffmeister, vyd. Síň Mánesa, Praha, 1927, obs. seznam 270 kreseb s dobovými cenami, 3x dvojlist sepnutý sponkou, lehce zažloutlý papír, mírně natržený papír v přehybu, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the constituent member of Devetsil, ex-commisa…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Památný den v Kuksu
No.: 759Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla, vydal autor, Tasov 1933, viněty a iniciály dřevorytem Fr. Bílek, 553 výtisků, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Dobrodružství noci a vějíře
No.: 760Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování V. Nezval, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Plzeň 1927, 1 sv. edice Viola, Ex. 34/835, 20 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ján Smrek
(1898-1982)
Hostina
No.: 761Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání básnické sbírky, podpis básníka v tiráži, obálka a frontispis Jozef Kostka, 10. sv. edice Komorná knižnica, vydalo Vydavateľstvo Elánu, Bratislava 1944, pův. brož, 250s.,ex. 1666/2000, similijapan, hřbet lehce odřený, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Vik
Jaroslav Durych: Budějovická louka
No.: 758Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED